Přešli byste také na angličtinu pokud by to byl v budoucnu oficiální druhý jazyk pro ČR?

A to i v úřední formě. Nebyla by to povinost, ale možnost. Ať už pro mluvení mezi sebou, či jako úřední jazyk.

Odpovědi
Mc Merkurion

Jiná odpověd.

… zbavili jsme se ruštiny, a teď todle? – ne, jsem čech a proto čeština …

klumprt

Jiná odpověd.

Osobně bych s tím neměl problém. Ale představa, že všichni úředníci budou umět anglicky na dostatečné úrovni, že všechny oficiální formuláře a písemnosti budou k dispozici ve dvojím jazyce je v současné době naprostou utopií. Pokud je mi známo, tak anglicky se člověk dobře domluví s kýmkoli např. ve skandidávských zemích, jenže tam se učí ve školách angličtina dobrých 50–60 let.
A taky by to narazilo na odpor veřejnosti, která pamatuje, když to tu bylo dvojjazyčné za protektorátu a když nám všem povinně shora tlačili ruštinu.

ivzez

Jiná odpověd.

Uvítala bych možnost se v angličtině zdokonalit,
ale nepřešla bych na ni. Mateřština je mateřština.

Nuk nuk

Jiná odpověd.

Nemám problém používat plynule angličtinu. Pokud by byla stanovena „druhým“ úředním jazykem ČR, nejspíš by nikoho nic nenutilo ji používat.
Nicméně uřední jazyk se určuje podle určitých měřítek, např. počet občanů, pro které je daný jazyk mateřským. Není tedy moc důvodů, proč by se jím měla stát právě angličtina. Kromě češtiny je v ČR částečně úředním jazykem slovenština a polština (v konkrétních regionech), to má své důvody. Pro angličtinu důvod není.

MichaelOffic

Jiná odpověd.