doktorphlox

preSident vs preZident. Je v češtině jedno z nich spisovné a druhé ne, nebo jsou obě správně?

Trochu jsem googloval a někde četl že se mohou v češtině „beztrestně“ používat obě varianty. Stejně tak universita a univerzita. Je to pravda?

Nejlepší odpověď
Deli

Ano. Dříve se používala jen varianta s S, nová pravidla povolila Z, ale stále je možné používat S. V obou případech.
I muzeum – museum…

Další odpovědi
Ivetka303

Přesně tak, obojí je správně

lenkalenka99

souhlasím s deli obě jsou správně