lenicka1

Proplácí se přesčasy u dohod o provedení práce?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zdali se u dohod o provedení práce proplácí přesčasy.

Děkuji

Nejlepší odpověď
Lamalam

Neproplácí. Dohoda o provedení práce není pracovním poměrem. Je možné jí sjednat maximálně na polovinu týdenní pracovní doby v průměru za kalendářní rok, takže teoreticky nemůže dojít k přesčasové práci. Pokud je práce tolik, že sjednaná pracovní doba nestačí, zaměstnavatel porušuje zákon a je povinen uzavřít se zaměstnancem pracovní poměr.