přesčasové hodiny

Pracuji jako vrátný,pracovní doba stanovena na 7,5 hod.Směny mám dvanácti hodinové.Jeden den raní 7:00 hod-19:00 hod.Druhý den noční 19:00–7:00 a po té 48 hod.volno.A tak v pravidelných intervalech celý měsíc.Takže např.v měsíci únoru mám o 12,5hod víc a to si vybíráme jako náhr.volno.Musím si volno vybrat hned následující měsíc jak nás nutí,nebo si mohu vybrat jak se hodí mne.Máme dva střídače kteří při našem volnu pracují.Děkuji za odpověď Pavel Š

Nejlepší odpověď
mosoj

V každém případě má právo zaměstnavatel určit kdy si nahradní volno vyberete. Měl by ale nejméně 14 dní předem Vás seznamit s termínem. T. zn. do harmonogramu podle kterého pracujete musí nejméně 14 dní předem to volno začlenit a seznámit Vás s tím. Pokud žádáte termín Vy musí dojít k oboustranné dohodě. Po dohodě je možné téměř vše. Stejné je to i s vybíráním dovolené.