bolak

Přes kolikáté koleno příbuznosti je až možné dědit?

Třeba když umře někdo kdo nemá rodiče, děti, sourozence, manželku, prarodiče, bratrance, sestřenice ani tety a strejdy, vždycky musí někdo dědit, i kdyby se jednalo třeba o potomka 4. generace nějaké sestřenice jeho prapraprababičky?

Nejlepší odpověď
marci1

Až v 6. třídě dědiců.
"Dědické skupiny v současném českém právu
Jako dědici ze zákona podle současného českého práva dědí:

potomci zůstavitele (děti, vnuci, pravnuci atd.) – vždy v první třídě dědiců
manžel nebo partner zůstavitele – v první nebo druhé třídě dědiců
zůstavitelovi rodiče (tj. otec a matka) – vždy ve druhé třídě dědiců
tzv. spolužijící osoba – ve druhé nebo třetí třídě dědiců
zůstavitelovi sourozenci (tj. bratři a sestry) – vždy ve třetí třídě dědiců
zůstavitelovi synovci a neteře – vždy ve třetí třídě dědiců
zůstavitelovi prarodiče – vždy ve čtvrté třídě dědiců
zůstavitelovi praprarodiče (pradědové a prababičky) – vždy v páté třídě dědiců
zůstavitelovi strýcové a tety – vždy v šesté třídě dědiců
zůstavitelovi prasynovci a praneteře – vždy v šesté třídě dědiců, 🙂

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/D%C4%9Bdici_ze_z%C3%A­1kona