Přerušil vám zaměstnavatel dovolenou a povolal vás do práce?

Nejlepší odpověď
anonym

Ano, ale aplikuje se spíše zřídka a jen u určitých klíčových pozic a strategických provozů či ostře sledovaných staveb (např. dojde-li ke krizové situaci vyžadující neodkladné řešení, což byl i tento případ).
Doplňuji:
P.S. Naopak celkem běžně docházelo k přeshraniční komunikaci na mobil, kdy se řešily členité a fakturační souvislosti (někdy i interní informace potřebné pro jednání s obchodními partnery), jež zevrubně znal pouze ten dovolenkující se chudák.

Další odpovědi
anonym

Barbakane, to není nejhorší případ. Toto se mi stalo. Také se mi ale stávalo, že mne nechal zaměstnavatel vozit do práce a zpět domů, když jsem měla nemocenskou a sotva jsem chodila. Bylo to třeba, tak se nedalo nic dělat.

anonym

Nejen dovolenou, ale So, Ne + Sv a třeba i ve 3 ráno. Po sedmi letech jsem odešel. Sice kompenzoval penězi (a dost vysoce), ale to nevyvážilo mít začas klid.

Damiana

Co je dovolená? Musím být k dispozici stále, protože pořád se něco děje. Nedávno jsem musela jet do Prahy v jednu hodinu ráno. A když zemřel Havel, měla jsem skoro po Vánocích!
Naštěstí mám vynikající tým, dovedeme se domluvit, takže všechno šlape ke spokojenosti všech jeho členů i hlavního šéfa. Jen mimořádné situace se musí řešit, ale to mi nevadí, proto mne má práce tolik baví. 🙂

led

Pokiaľ sa v práci stanete členom Rychlej roty / Chip 'n Dale Rescue Rangers, nepočítajte radšej so žiadnym kľudným voľnom a dovolenkou. Určite vás odvolajú práve v momente keď ste na Kanárskych ostrovoch a pozeráte ako vašu svokru naháňa Biely žralok.
Takto sa mi stalo, že po hneď novoročnom prípitku v prvých minútach roku som musela do práce (objavil sa „Biely žralok“)
Ako píše dr.Axl „přeshraniční komunikaci na mobil“ takú maličkosť ani nerátam.

anonym

V zápalu zaměření na předmět otázky jsem opomněl to nejčastější.
A sice, že u exponovaných firem je vůbec zázrak si v létě vybrat dovolenou, protože ti řeknou – Co? Během stavební sezóny? Počkej na zimu, pak se uvidí.

anonym

Ocko,co ten palec ? 🙂