Přerušení těhotenství

Dobrý den. Moje kamarádka, které je 15 let se bojí že je těhotná. Sex s partnerem sice neměla, ale spousta lidí říká, že se to muže stát i když do ní nevnikne. Pokud se menstruace zpozdí tak o týden, koupím jí těhotenský test. Co má dělat když bude pozitivní. Její rodiče to nesmí za žádnou cenu vědět. Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
ReHu

Může se to stát, i když do ní nevnikne, za předpokladu, že vnikl třeba prsty a došlo k přenosu spermií.
To byste měly vědět.
Menstr. se o týden může zpozdit i z jiného důvody. I díky stresu.
A pokud by byla těhotná, třeba příští rok, lékař by asi s rodiči mluvit chtěl. tak by se to asi dozvěděli.
Takže, buď si může s maminkou pohovořit a používat nějaký druh ochrany, nebo si dát od sexu na čas pohov.

Další odpovědi
venkovan

Přestaňte se plašit, zajdi si za lékařem a rodičům řekni pravdu, že už jsi žena která touží po milování.
A nevymlouvej se na kamarádku. Rodiče – jak si vás děvčata vychovávají, takové vás mají. V 15 letech jste si dávno s mámou ale i s tátou měli na toto téma už nějaké slůvko vyměnit. Jestli si rodiče myslí, že přemůžou přírodu svými příkazy, tak naopak jedině zvednou zájem.