player242

Přeplněný HDD

Ahoj všichni, mám problém mám HDD cca 1380GB po naformátování. Teď mám ale zaplněných cca 300Giga, ale na disku mám volných 6MB! Každý den „to“ ubíralo místo.. a nevím co. Na začátku to bylo 900 giga a pak to asi po 20gb každý den ubývalo. Žádný "špatný program sem neinstaloval.. prosím poradtě. Děkuji. (vir to nejspíš nebude)
Doplňuji:
anonym i Michal měli pravdu :):) děkuju za pomoc

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Zkus spustit chkdsk /F v režimu v administrátorském režimu.

Asi máš nějaké fragmenty dat a souborový systém neví co kam patří nebo neví, že už je to vymazáno.

Můžou to být nějaké dočasné soubory nějak divně „uzavřené“.

Další odpovědi
jpau

Alesh:
lol – jak souvisí nastavení a vlastnosti připojení se stavem disku? Dnešní připojení jsou všechna dostatečně rychlá na to, aby jsi balast na pc nepoznal – stejně tak zbytek hw. Souvislost s veřejnou IP neznám (kolik znáš home-userů s veřejnou IP?) – popř. objasni nebo mi napiš sz, rád se přiučím. Druhý odstavec už dává smysl 😉 .

Porna dnes většinou patří nějakým komerčním firmám (keezmovies, freevideo) takže jsou na tom s bezpečností docela dobře.

Předpokládám že jsi zkontroloval:

  • Nemáš program, co ti vytváří nějaké masivní backupy (Norton např.)
  • Soubory jsi si tam nenahrál sám.

Pokud systém funguje dobře a nebrečí, že je místa málo, tak bych řekl že je naštípaný OS (resp. ta věc, která ti ukazuje kolik místa tam je). Myslím si, že při 6 MB nedovedou současné verze Windows rozumně pracovat („bez ohledu na RAM“). Takže můj názor číslo 1 je ten, že je naštípané něco v OS – tady neřeším příčinu – reinstal. Skutečnou velikost bych ověřil nějakým live-distrem nebo instalačkou.

Nápad číslo 2.
Může být načatá partiona, prověřil bych opět nějakým linux-live distrem, rozhodně ne Windows nástroji jelikož Windows jsou ten systém, který poskytuje nevalidní informace.

Nápad číslo 3 (nepravděpodobné)
Pokud je disk nový, může tam být nějaký průser, který to způsobuje – měl jsem jednou podobný problém a bylo v tom zrnko prachu – pravděpodobnost cca 1 : 1000k ale stát se může…

anonym

Nenapsal jsi více informací o tom jaký máš OS a jaké používáš programy a připojení k síti, nejspíše se tam něco neustále zálohuje a staré zálohy se nemažou.

Alesh

lol 🙂
no, jsi stále připojen k netu? Jak máš rychlou přípojku? Máš veřejnou nebo neveřejnou IP adresu?
Zkus se mrknout, co je to za data a kde jsou. Jak máš rozdělený disk? Viz Počítač / Spravovat / Správa disků. Jedná se tedy pouze o obsazení disku, resp. oddílu C? Zkoušels vyhledat velké soubory, soubory uložené na posledních x hodin? Musíš si s tím trochu pohrát. Já osobně bych si trochu tipnul, že si někdo z tvého počítače udělal úložiště. 🙂 A pokud ti z něj jedou třeba nějaké porno stránky … 🙂