Fun-Tomas

přepis vozidla ze zahraničí od fyzické osoby

Nenašel jsem tu odpověď, tak se ptám někoho, kdo se v tom vyzná … Mám vybrané auto od osoby žijící asi v česku, ale s SK SPZkou. Takže auto je hlášené na slovensku. Jak v tomto případě máme postupovat? Co je k tomu vše potřeba? Co to obnáší? Musí auto prodejce odhlásit? Děkuji

Odpovědi
Alesh

No, každopádně ho musí majitel odhlásit, resp. možná že to můžeš udělat i ty, ale patrně bys musel mít notářsky ověřenou kupní smlouvu, to zas nevím. Každopádně standard je, že prodávající to odhlásí, kupující si ho pak přihlásí. Zvlášť když je to přes hranice, tak bych byl opatrnej, ať pak nelítáš někam na Slovensko dokazovat, že je to auto tvoje atd.