Poradíte, jak vyřešit přepis nemovitosti?

Dobrý den, přitel koupil starší dům s tím že on ho koupí a já zaplatím rekonstrukci. Bylo domluveno že na mne přepíše část domu. Dům je oficielně ještě stále jeho, rekonstrukce je už skoro hotová a najednou se začal cukat že se bude muset platit vysoká daň atd.. no že by to bylo nákladné kdyby to na mne přepsal. Je nejaká možnost jak přepsat bez daně? Třeba jako datrovací smlouva cizí osobě nebo zástavní smlouvu a nechat to propadnout, tím pádem by ta část byla moje. Děkuji

Původní neotázka
přepis nemovitosti

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Měli jste si udělat smlouvu o smlouvě budoucí a nemohl by se „cukat“. No a jinak si zaděláváte na daňový podvod.
Darovací daň cizí osobě se vyměří. Úlevy jsou v příbuzenském vztahu. I u zástavy musí být posléze zapsán převod.
Ale jak říkám, zaděláváte si na trestní stíhání v případě prokázání podvodu. A dnes jsou lidi svi…ě, takže se to správce daně dozví.

Další odpovědi
mosoj

To není kvůli drahotě. Tvůj přítel to s tebou nemyslí dobře. Prostě kdyby jste se rozešli, nedostaneš ani korunu. Doufám, že máš alespoň faktury a paragony od toho co jsi platila. Jedině tak bys mohla v případě rozchodu dostat alespoň to co jsi do toho vložila. To není přítel!
Osobně bych se ještě poradil s právníkem, jaké jsou další možnosti, stejně je i tak je váš vztah již narušen.

pizlicka

takže pritel je pěkně mazanej!muze darovaci smlouvou na tebe prepst pulku domu,protoze dan neplatíš,pokud pisemne dolozis,ze s přítelem zijes nejmene jeden rok ve spolecne domacnosti!zde mi to diskutujici poradili,a usetrili mi tim 90tisic!