Džuls

Prepis bytu na inú osobu

Prosím Vás, neviete aké dokumenty je potrebné doniesť na Bytové družstvo, ak chce babka urobiť prepis bytu na mňa ( vnučku) ? Ďakujem za akúkoľvek odpoveď
Doplňuji:
Gott: V osobnom vlastníctve už niekoľko rokov .

Nejlepší odpověď
Gott

Chtělo by to upřesnit, jestli má babička byt v osobním vlastnictví, nebo je to opravdu jen družstevní byt a babička je v nájmu.
Doplňuji:
Tak potom stačí sepsat „nemusí to být u notáře“ darovací smlouvu (vzory budou někde na internetu ke stažení). Poté se doručí na Katastrální úřad, kde budou chtít těchto smluv o dvě více než je počet účastníků (ve vašem případě tedy 4 a pak 500,–Kč kolek. Na jedné z těchto smluv musí být ověřené podpisy obou stran(notář,poš­ta,czechpoit,o­becní úřady) součástí podání těchto smluv musí být i tz. návrh na vklad (formulář mají na katastru) to stačí jen podepsat a neověřovat. Darovací daň se platit nebude protože jste v příbuzenském vztahu.