Raddess

Přepis automobilu bez občanky

Dobrý den, bohužel jsem ztratil peněženku ze všemi doklady… V pondělí mám přepisovat automobil. Volal jsem na policii co mám tedy dělat, bohužel policie mi nepomůže, řekla, že musím navštívit úřad a zažádat o nový OP, jelikož je dnes pátek úřady maj zavřené. Tak mám strach aby si nějaký nálezce neuzavřel nějakou smlouvu na mou občanku. Ptám se tedy je možné přepsat automobil s papírem který dostanu místo OP?
Děkuji za odpověd.
Doplňuji:
No peněženku jsem ztrratil…nehlásil jsem ji jako odcizenou…
V peněžence jsem měl vše, platebni kartu, řidičák i kartu pojištěnce…
jelikož pas mám prošlý, tak opravdu netuším jak to vše vyřeším :/

Odpovědi
LeVovič

Obávám se, že to nebude možné, je vždy potřeba mít doklad s fotkou. Třeba to půjde ale na řidičský průkaz nebo pas.
Pokud jsi doklady nahlásil na policii jako odcizené, pak se nemusíš bát toho, že by se někdo obohatil na tvůj účet :)

Front

Zkusil bych jestli mi udělají tzv. rychlopas nebo rychloobčanku. Na podmínky se , ale musíš zeptat tam kde to dělají např. magistrát, MěU atd.