Přepěťová ochrana

Opravdu mi spotřebiče ochrání přepěťová ochrana? Není to jen reklamní tah a nekupujeme něco, co nemá smysl?

Nejlepší odpověď
Olaf

Přepěťová ochrana určitě svůj smysl má, zvláště když jsou výkyvy napětí v síti aj. Často se říká, že má chránit před bleskem, ale tomu bych moc nevěřil a byl bych u takového tvrzení opatrný. Pokud by blesk udeřil přímo do nechráněného rozvodu, spotřebiče nezachrání nic. V městech jsou velké ochrany přímo od ČEZu, horší je to na vesnicích (když člověku udeří blesk do rozvodů u baráku), ale možná kecám. Nejvíce případů spálených spotřebičů v městě při bouřce se týká TV přijímačů a telefonů. To je kvůli anténám a u tel. vedení v zemi, ty nijak chráněné nejsou. Přepěťové ochrany pak mají vstupy/výstupy i pro antény a telefon, což by pomoci mělo (ale u přímého úderu asi ne).

Další odpovědi
BrOK

Pokud se chcete něco dozvědět o smyslu a funkci přepěťových ochran tak se zkuste podivat na náš web www.prepeti.cz

Zdroj: www.prepeti.cz