NikolkaCZE

Přenos zvuku do druheho pc

Zdravím. Mám v pokoji stolní PC (přes den zapnutý) s reproduktory. Více času ovšem trávím s notebookem v posteli.

Zajímalo by mě jak udělat, abych přenesla zvuk z notebooku do PC (ideálně přes domácí síť), aby mi hrály reproduktory. Síťově jsou propojeny LAN-Router-WiFi.

Dříve jsem to řešila přes Bluetooth adaptér, jenže ten mi teď v počítači zlobí a na tu „dálku“ (asi 4 metry) nechce dosáhnout. Přímo u software k BT tato funkce byla a fungovala bezvadně, ale teď to už musím vyřešit jinak. Vím že to jde přes shoutcast ale je tam odezva 10s. Chtěl bych okamžitou odezvu.Díky za nápady.

Odpovědi
Skeptik

Jestli se nemýlím, tak já to řešil tak, že jsem si koupil line in kabel a napojil jej na sluchátkový výstup magnetofonu a druhý konec připojil k mikrofonovému vstupu, kde je AD převodník, a dál to už zpracovával v počítači a používal například Windows Media Server pro digitalizaci rádia. Akorát jestli chceš slyšet, co teče z jednoho zařízení do druhého, tak musíš na výstup aktivovat zvuk z mikrofonové­ho/line-in vstupu.

dvdk

Já bych zkusil připojení ke vzdálené ploše, nebo Team viewer.