brejlacek

přenos dat na externí HDD?

potřeboval bych radu. potřebuji převést film z pc na externí hdd abych jej mohl přehrát v tv. film má 8GB a píše mi to že je soubor příliš velký pro přenost. na hdd je místa dost. díky

Nejlepší odpověď
anonym

Nepanikař, vše je v pohodě, disk máš naformátovaný jako FAT, popřípadě FAT32, naformátuj ho jako NTFS a pojede to v pohodě.
FAT/FAT32 podporuje soubory pouze do velikosti 2GB, to je celý problém :).

Další odpovědi
badisko

prenos a velikost dat je rozdil..takze na Hdd muze byt mista habakuk ale Hdd asi nema dost rychlou prenosovou rychlost tak bych tem film teda predelal do jineho formatu…na pc teda jo ale na tv nestiha…

Doplňuji:
…proste tv potrebuje urcity format …zkusil bych ho teda predelat http://www.slu­necnice.cz/sw/for­mat-factory/ ale tim ze ho predelate do pozadovane velikosti formatu se vam nejspise strati i nejaka kvalita …navic 8G budete predelavat dost dlouho teda v zavislosti na vykonosti vaseho PC…ja pouzivam toto HD Tune ..http://www.slu­necnice.cz/ nejen na mereni rychlosti HDD…no na tady je nejaky navod…http://m­agazin.stahuj­.centrum.cz/jak-zmerit-rychlost-pevneho-disku/

brejlacek

a neztratím převodem filmu kvalitu? je to 3D film v mkv a nerad bych na to pak koukal rozkostičkovaně..

cochee

Šmarjá, ty se v tom totálně ztrácíš 🙂 Přehození filmu na jiný disk není žádný převod, to je prosté kopírování – ten film bude úplně stejný (a samozřejmě i stejně veliký) jak na starém disku, tak na novém. Abys film nějak převedl, musel bys ho protáhnout nějakým programem na překódování filmu. Pokud TV zvládne formát .mkv a disk se systémem NTFS, je převádění filmu zbytečné.

huxa

také mám problémy s 3D filmy-nejdou mi nahrát na flasku, s tím FAT to je dobrý nápad ;)

badisko

jojo…ale pockejte jeste na dalsi uzivatele treba bude nejaky zase genialni napad nekdo mit…

badisko

napriklad film tak velky rosdelit na vice dilu a podobne…