postcd

Přenáší se tyto jedy v plynném skupenství trubičkou směrem nahoru?

Dobrý den, při reakci dvou látek jejichž součástí je arzén a rtuť ve stopových množstvích dochází k přenosu těchto nežádoucích prvků vzniklým plynem při reakci)?

z reakční nádoby vede trubička, kterou plyn uniká, tak jestli se obávat že tyto nebo jiné prvky se přenesou plynem, který volně uniká trubičkou (je puzen zahříváním reakční nádoby na teplotu nižší než bod varu.. děkuji

Nejlepší odpověď
Pájo

A co to bude, až to bude?
Pokud se nepletu, plynného arzenu se obávat nemusíte, spíš je ve hře ta rtuť, ale píšete to dost obecně, žádné „provozní“ teploty neuvádíte. Nebo snad budete pracovat při teplotách vyšších než 800°C?

Nu což…a co hnát ten plyn z aparatury (trubičky) pro jistotu alespoň přes vodní promývačku?
http://www.ped­.muni.cz/wchem/sm­/hc/labtech/pa­ges/cisteni_su­seni.html
Doplňuji:
Ani neuvádíte, o jaké výchozí látky se jedná…
…„teplota nižší, než bod varu“… čeho? Vody?

Další odpovědi
Lamalam

Arsen sublimuje při teplotě 613°C, rtuť vře při cca 360°C, takže to možné je.