annas

Přemýšlím, z čeho asi vycházelo komunistické heslo „Kdo nejde s námi, jde proti nám“?

Nějaký upravený citát z Bible? Napadá vás něco?

Nejlepší odpověď
anonym

Jestli je to z bible nevím,ale vybavuje se mi jak jinak než Klema a jeho hesla,tohle asi bylo myšleno,že kdo nesouhlasí s jejich politikou,tak jde samozřejmě jinam a tudíž proti nim a je třeba s nimi řádně zatočit,proce­sy,věznění,po­pravy..

Další odpovědi
mosoj

Já bych v tom nehledal žádnou parafrázi.
Komunistický režim byl založen na přísně bipolární společnosti. Buď jedno nebo druhé. Mezi nemělo existovat nic a toto heslo to naplňovalo. Jestli ale bylo převzato z historie nevím.

Ještě k těm popravám. Ano v jistém období existovaly a souhlasit se s nimi nedá.
Nezapomínejte ale že komunisti se dostali k moci zcela legálně za podpory velkých mas našeho „spravedlivého“ lidu. Popravy se konaly záhy po převzetí moci komunisty.
V té době se ve „svobodné“ zemi za mořem linčovali a zabíjeli lidé za svoji barvu kůže.
Takže mi ukažte nějaký lidumilný a spravedlivý společenský řád !

vagra

Podobnost tady je scela určitě:
.....Máme nedávno nalezené svitky, které hovoří o počátcích církve trochu jinak, než je nám kázáno. Máme tu gnostická evangelia, která nebyla církví uznána jako „pravá“ a zůstala nám jen ta oficiální, kterými jsou Markovo, Matoušovo, Lukášovo a Janovo. To jsou evangelia, která hovoří o Ježíšově božství a proto byla vyzdvižena. Ostatní – Tomášovo „tajné“ evangelium, Filipovo, Máří Magdalény, Petrovo, Apokryf Janův, Evangelium pravdy atd…, to všechno bylo zavrženo a označeno za kacířství.
Když si představíme, jak těžko se křesťanství rodilo a jak čisté to bylo učení ve svém počátku !

Pak ale přišli lidé – církevní „otcové“, kteří řečeno dnešním jazykem, transformovali náboženství k obrazu svému… Začalo to už roku 180 n.l. , kdy byla ustanovena jednotná věrouka, jednotný model víry a vše ostatní bylo zavrženo…

Kdo nejde s námi, jde proti nám a skončí v ohni pekelném !

Zajímavé je, že v původní verzi Markova evangelia není ani slovo, o zmrtvýchvstání a nanebevzetí Kristově !
Tato, pro církev tak zásadní, událost byla dodatečně dopsána v „Matoušovi“ a „Lukášovi“ o nějakých 60 – 70 let později…!…

Zdroj: vybráno z-http://www.mys­ticland.cz/?p=192

anonym

V první řadě, a pak dlouho nic, vycházejí tyto výkřiky z podstaty Člověka.
A je,myslím,úplně lhostejné,kdo s tím přišel jako první.

Pěkňoučké heslo také bylo: Se Sovětským Svazem na věčné časy".
K tomu se přece dodávalo:„Ale ani o vteřinu déle“.
Proto „vymyslel“ bolševik dodatek:„A nikdy jinak“.
Že nám ta věčnost uběhla,co?