deeep

Přemýšlím o stříkané polyuretanové izolaci nebo jít do klasiky- vata? Na koho ověřeného se obrátit? Děkuji za doporučení

Nejlepší odpověď
Sůwa

Doporučuji podívat se na kutilské servery – ceskykutil.cz, kutime.cz, poradna.net a podobné. Je tam toho spousta. Já jsem šla do té klasiky, použila jsem rohože Rotaflex, ale ještě lepší tepelně izolační vlastnosti má čedičová vata. Stříkaný polyuretan je poměrně nová záležitost a asi i za vyšší cenu, ovšem s menší pracností.

Další odpovědi
cukrar

deep, asi mylíte o izolaci podkroví…
nesmírná cena, nutnost parotěsky, pak uchyty na podhledy, tepelné mosty atd…
sděte klasickou cestou.

Drap

Lepší, snadnější je zřejmě stříkaná, ale cenově je o dost nákladnější.

Pájo

Určitě bych se vydal cestou klasiky, tedy dal vatu. Celý systém je víceméně (v případě potřeby) demontovatelný a jde o čistou práci. (Nevěřil byste, jak při aplikaci stříkané PU-izolace nasviní).

Zubejda

Znám dům na Hanspaulce ,kde izolaci z vaty vytahaly kuny a nadělaly si v ní hnízda.
My jsme si dali Thermodach,jsou to polystyrenové výlisky bloků,které do sebe přesně zapadají a odvádějí zkondenzovanou vodu systémem vylisovaných kanálků do okapu. Montáž je ze střechy,do baráku pokrývači ani nevkročili.Žádné folie se nedávají.
Zatím dobrý.

deeep

Reakce p. Cukrar, proč parotěsku?, na Chytré izolaci -ICYNENE mi prodejce tvrdil, že ji u měkké pěny nepotřebuji, čemuž nevěřím, ale u www.penovaizo­lace.cz mi nabídli tvrdou pěnu, kde ji přirovnali k parobrzdě, s tím, že by v rámci difuzně otevřené konstrukce plynule regulovala odchod vodní páry ven, což se mi moc líbí, protože udělat pořádně parotěsku umí jen pánbůh a po x letech pořádně nemůže fungovat žádná. (trvanlivost pásek, lepen. spojů…)