Avatar uživatele
deeep

Přemýšlím o stříkané polyuretanové izolaci nebo jít do klasiky- vata? Na koho ověřeného se obrátit? Děkuji za doporučení

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? ReHu, Alesh, Pájo, Wang, Patrik76 před 4485 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Sůwa

Doporučuji podívat se na kutilské servery – ceskykutil.cz, kutime.cz, poradna.net a podobné. Je tam toho spousta. Já jsem šla do té klasiky, použila jsem rohože Rotaflex, ale ještě lepší tepelně izolační vlastnosti má čedičová vata. Stříkaný polyuretan je poměrně nová záležitost a asi i za vyšší cenu, ovšem s menší pracností.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cukrar

deep, asi mylíte o izolaci podkroví…
nesmírná cena, nutnost parotěsky, pak uchyty na podhledy, tepelné mosty atd…
sděte klasickou cestou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Lepší, snadnější je zřejmě stříkaná, ale cenově je o dost nákladnější.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pájo

Určitě bych se vydal cestou klasiky, tedy dal vatu. Celý systém je víceméně (v případě potřeby) demontovatelný a jde o čistou práci. (Nevěřil byste, jak při aplikaci stříkané PU-izolace nasviní).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Zubejda

Znám dům na Hanspaulce ,kde izolaci z vaty vytahaly kuny a nadělaly si v ní hnízda.
My jsme si dali Thermodach,jsou to polystyrenové výlisky bloků,které do sebe přesně zapadají a odvádějí zkondenzovanou vodu systémem vylisovaných kanálků do okapu. Montáž je ze střechy,do baráku pokrývači ani nevkročili.Žádné folie se nedávají.
Zatím dobrý.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
deeep

Reakce p. Cukrar, proč parotěsku?, na Chytré izolaci -ICYNENE mi prodejce tvrdil, že ji u měkké pěny nepotřebuji, čemuž nevěřím, ale u www.penovaizo­lace.cz mi nabídli tvrdou pěnu, kde ji přirovnali k parobrzdě, s tím, že by v rámci difuzně otevřené konstrukce plynule regulovala odchod vodní páry ven, což se mi moc líbí, protože udělat pořádně parotěsku umí jen pánbůh a po x letech pořádně nemůže fungovat žádná. (trvanlivost pásek, lepen. spojů…)

před 4428 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek