fcoop

Přemýšleli jste někdy nad tím, že to, co nám přijde normální a běžné, může někomu jinému přijít nemorální?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Drap

Ano

V jiných kultůrách a v jiných společenstvích, jsou samozřejmě jiné morální zásady. Morálka neni nic přirozeného, tu si vymysleli lidé a teprve výchovou a životem v určité skupině se z toho stává přirozenost.

Další odpovědi
anonym

Ano

Ano. A nemyslim si , ze to je jen v jinych kulturach.
Naopak : Staci se podivat nekdy i tady – na odpovedich.
Ja jednou poslala pusinku a Adminkove byli zavaleni mailama o moralnosti. 🙂
Na druhou stranu : Muze to byt i naopak. Co se me muze zdat nemoralni , muze s evam , nebo komukoliv jinemu zdat normalni a bezne.
Jsou to tisice a tisice ruznych veci.
Jen ja nikomu nevnucuji , ze to , co se zda me normalni a bezne je opravdu normalni bezne. Chapu – nebo se alespon trochu snazit pochopit i tu druhou stranu.
A neodsuzuji. Nikdy a nikoho.
Vcera jsem se divala vecer na Bayern Mnichov , na fotbal. Vbehl tam nahac – chlap.
Nekoho to pobouri .. , ze je to blazen.
Moje reakce byla , ze se zacnu na ten fotbal divat casteji. 🙂
🙂
P.S. 1 000 mnichu – 1 000 ruznych nabozenstvi.
Je to uz hodne let , co jsem tohle nekde precetla. Ale je to ohromna moudrost. -iv-

led

Ano

Je bežné, že v rôznych svetových kultúrach (aj histórii ľudstva) sú rôzne pohľady na morálku.
Historický pohľad:
v staroveku i v stredoveku bolo bežné deti i ženy porazeného vodcu nepriateľa zabiť a ostné deti a ženy predať do otroctva. Bolo to z pohľadu víťaza i porazeného morálne, taký bol život.
V dnešnej dobe to nie je morálne.
Dnešok:
v niektorých krajinách Ázie ešte i dnes žena nie je hodná titulu „Človek“, je to majetok Muža. Je to morálne z ich pohľadu.
V Európe je to nemorálne.

bolak

Ano

Samozřejmě, hlavně co se týče náboženství a islámu zvlášť.

Je to pár let co, myslím v Íránu nebo kde, nějakej chlap znásilnil ženskou, toho chlapa chytili a vyváznul bez trestu. Oběť znásilnění pak podle tamějších zákonů ukamenovali.

Tam je evidentní že je něco špatně.

baghira

Ano

samicek333

Ano

Docela často

WeeBear

Ano