Vendys2

Přeměna plynného skupenství na kapalné (existuje něco jiného než (z)kapalnění, kondenzace) ? Díky ;)

Doplňuji:
Díky, tohle už je ve škole za mnou ;) jen jsem to chtěla ověřit do olympiády ;)

Odpovědi
Michal Kole

V učebnici fyziky je takový pěkný obrázek se šipkami, vzjájemné přeměny tuhého, kaplného a plynného stavu.

Pokud ji ve své učebnici nemáš, tak existují i jiné učebnice a ne jen ta co máte ve škole.

hodně jednoduše zkapalnění je, jdyž se k sobě přiblíží molekuly a atomy.