martaparta

přeložte do spisovne češtiny : jednu vam vybrali naš dědek nedvědí hnizdo ,ha nesli tuty nedvědí kudlata dym ..

Nejlepší odpověď
Ribanna

Tak bych tipla:Jednou vám vybral náš děda medvědí hnízdo a nesl tyhle medvědí mládata domů.Ale to medvědí hnízdo?Spíš noru,ne?

Další odpovědi
barnajka

Nejsou „kudlata“ náhodou štěňata nebo mláďata? Mám ten dojem.
Tipla bych, že „nedvěd“ by mohl být medvěd, tuty = všechny(?)
Ještě tak vědět, co je to to „dym“ a možná s tím překladem i pohnu :)) Zní mi to, jako že by to snad mohlo znamenat „domů“, ale je to ode mě čistě jenom hádání. Zveřejnit svůj odhad překladu si radši netroufám :)