cherreis

Přeložíte mi to do angličtiny?

Potřebovala bych vědět jak se řekne anglicky oblékací panna (taková plastová panna, co mají v obchodech s oblečením ve výloze).. Mám pocit že google mi to nepřeložil správně, když napsal dress virgin. Díky

Nejlepší odpověď
quentos

užívá se termín „dress-up doll“. („dress up“ neznamená jen obléknout, ale přímo „vyfiknout“, obléci hezky či formálně do společnosti. Což vlastně s panenkami holky přesně dělají, vždyť je přímo „čančají“, spíše než že by je normálně oblékaly).

to, co napsal google, je samozřejmě blbost – virgin je panna ve smyslu, že ještě neměla sex.

Další odpovědi
Lakeysha

Možná bych použila mannequin nebo prostě figurine…možná „clothing figurine“ nebo „dressing figurine“ jako „oblékací figurína“. Přesnou definici neznám, ale s trochou šikovnosti to každý jasně pochopí.

MK44

Slovo „virgin“ do toho google zapletl, dle mého názoru, chybně. Doporučuji použít slovo „dummy“, popřípadě, aby to bylo úlně jasné, „shop window dummy“.