Stingo

Přeložil by mi prosím někdo do němčiny? – Co je důležitějšího, než být dobrým člověkem?

Moje varianta je: Was ist wichtiger als guter Mensch zu sein?

Jugar: Nemění to trochu význam? To je „Co je důležitějšího než dobrý člověk.“ Ale já chci vypíchnout, že ty sám můžeš tím dobrým člověkem být.

Nejlepší odpověď
briketka10

Stingo napište quentosovi na jeho e-mail.
Ten má v profilu.

Další odpovědi
ivzez

Chcete-li cokoliv přeložit, uvádějte vždy větší úsek,
nikoliv jen jednu větu nebo její část.

Takto – vytrženo z kontextu – byste to měla správně
až na chybějící člen (víte, kam přijde?)…

Ovšem v kontextu to správně být nemusí.
(Věta navazuje na něco, co jste neuvedla.)

anonym

Šlo by to asi i takhle:
Was ist wichtiger als ein guter Mensch?
Šlo by ještě toto?
Was ist wichtiger, als eine gute person zu sein?

Stingo

Tady žádný kontext není. To je prostě jedno souvětí, které znamená, že není nic v životě důležitějšího, než být dobrým člověkem. Má tam být „ein guter Mensch“?

ivzez

Ano, použila bych neurčitý člen.