AndyT

Přeložení anglické gramatiky

Jak by jste prosím přeložili ,,wipe away the debt´´?
a slovíčko even? to even se senžím všude dohledat a zatím nic úspěšného

Nejlepší odpověď
anonym

wipe away the debt: zbavit dluhů
even: a to i / dokonce

Další odpovědi
quentos

smáznout dluh, smazat dluh…

even znamená spoustu věcí, museli bychom vědět kontext… např. „i“, „dokonce“, nebo třeba „sudý“ (even numbers); ve spojení „even though“ = i když;
může to být i příd. jm.: rovný, hladký, plochý; vyrovnaný, klidný, (pro každého) stejný, spravedlivý… game even = remíza…

Hais K. – Hodek B.: Velký anglicko-český slovník, Praha, Academia, Leda 2001 + vl. v.