Avatar uživatele
nosahosa

Překročil jsem rychlost v obci, měřící zařízení to zaznamenalo, jaký bude následující postup?

Včera jsem chvátal na poradu, ale nevšiml jsem si že v jedné obci je měřič rychlosti vozidel… Ten mi ukázal 114km/h.
(Svou jízdou jsem nikoho neohrožoval.) Je mi jasný, že mě to zařízení za tím vyfotilo, jaký bude následující postup? Přijde mi dopis, seberou mi řidičák, nebo jen body?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3141 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

114 v obci a nikoho jsi neohrožoval? Doživotně bych to sebrala řidičák, bohužel dostaneš jenom 3 body a ve správním řézení 5000 Kč. Pokud to během roku zopakuješ, seberou ti noty na půl roku..

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Co to je „měřící zařízení“???

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ptáč

Je ti dávám +bod za pružnou jízdu a půl bodu navíc, žes nezdržoval provoz. Jestli chceš jezdit pomalu, kup si kombajn. Ti myslím vážně. Sleduji provoz.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

no tak to jsi pašák-pokud jsi překročil rychlost o 64 km/h. Je možné,že u takovýchto info tabulí které zobrazují aktualní rychlost je i radar s kamerou.Pokud ano-
Dostaneš dopis ,aby ses dostavil v určitý termín na policii. Ale sankce bude krutá :
překročení rychlosti o 40 km/h a více nelze projednat

pokuta 5.000,– až 10.000,– Kč a zákaz řízení na 6 až 12 měsíců

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

vezli jsme narychlo zboží, zákazník čekal…v obci 61 km/h, policajtka u radaru nás naměřila, napařili nám štrof 500 Kč a 2 trestné body…114 km/h v obci to si postih neumím představit, to je na odebrání rodného listu ale nezoufej, třeba sledovací kamera nebyla funkční či v provozu, to se stává…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Měřící zařízení není radad pro měření rychlosti.
Sdělte laskavě, kde to bylo, snad se to někdo pozná, popřípadě zná tuto obec.

Za takto vysoké porušení předpisu, pokud bude řidič dopaden, určitě hrozí odebrání řidičáku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
nosahosa

Zákaz řízení?! No, čekal jsem to. Tak děkuji. Myslíte si, že zabere výmluva, že jsem jel do nemocnice?

před 3141 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

na tyhle výmluvy jsou zvyklí-jenom se zasmějou,nic víc. Překročení o 64 km -pokud je to zaznamenané-neshoděj se stolu.

před 3141 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
nosahosa

Zákaz řízení?! No, čekal jsem to. Tak děkuji. Myslíte si, že zabere výmluva, že jsem jel do nemocnice?

před 3141 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
nosahosa

Pracoval jsem u PČR jezdit rychle umím, spíše bych ohrožoval sebe kdybych přijel na poradu pozdě. Když jsem ještě pracoval u PČR tak jsem tomu říkali informační měřiče rychlosti, nevěděl jsem jestli vám dojde, co myslím. :)

před 3141 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

„Informační měřič“ – tedy něco, co informuje řidiče, jakou jede rychlostí?
To není zřízení Policie (ani MP, ani PČR), obvykle patří obci a nemá žádné oficiální výstupy (obvykle ani není certifikovaně kalibrováno) – máš štěstí, další postup není žádný…
___
To, že jedeš v obci 114 nekomentuju.

před 3141 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
nosahosa

Já vím že je blbost hnát to v obci na 114. Ale nebyla to vyloženě vesnice, dalo se tam dobře jet. A za tím zařízením je většinou kamera která vyfotí řidiče když rychlost překročí… Byla tam.

před 3141 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
nosahosa

A ano, i přes to že jsem byl policista, jaký je postup nevím. Už jsou to čtyři roky a nebyl jsem dopravák.

před 3141 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek