Zlatý

Překoná letošní rok sucho v roce 1947 ?

Doplňuji:
Ty povodně jsou také pravděpodobné.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Těžko říct. Pamětnící sucha v r. 1947 jsou pesimisty.

Asi před týdnem jsem narazila na stránce Meteocentrum na článek o suchu.
Se srážkami nic moc, jen od neděle má dojít k ochlazení, někde možná přinese někde déšť. Musíme čekat.

http://meteocentrum.cz/…
--
Sucha začínají být částější než srážky. Dny se prodlužují, navíc terplá zima bez sněhu vláhu neddodala. Už se probouzí příroda, svítí slunce, takže všechno víc vysychá. V některých oblastech je už dokonce nedostatek spodní vody.

Voda samozřejmě chybí, ale mám obavu, aby nedošlo k dalšímu extrému a neobjevily se ¨lokální přívalové povodně způsobené krátkodobými nadměrnými srážkami.

"Jedině příroda ví, co chce... nikdy nežertuje a nikdy nedělá chyby, ty dělá jen člověk." (Johann Wolfgang Goethe)

Doplňuji:
Začalo u nás právě pršet. Sice nic moc, ale lepší něco. než nic.

Další odpovědi:

Stříbrný

Raději ne! Co jsem slyšel z vyprávění tak tenkrát byla bída. Navíc velké sucho by zlikvidovalo hodně zemědělských organizací, a pro nás spotřebitele by to znamenalo velké zdražování potravin.

Zlatý

Pevně věřím, že tomu tak nebude.

Zlatý

Doufejme, že ne. Jednalo se o velmi extrémní sucho a velkou neúrodu. Myslím si, že ale do budoucna musíme počítat s obdobími sucha. V Indii se například bouří rolníci proti výrobci Coca-coly. Na výrobu 1 litru je potřeba 3 litrů vody.
Za sucho částečně může hurikánová sezóna. Doufejme, že srážky v rozumné míře přijdou ! :-)
Doplňuji:
Teď jsem si zrovna přečetla, že meteorologové očekávají do konce března asi polovinu průměrných srážek.

Tehdy byly sníženy příděly potravin,snad byl i lístkový systém,tohle dnes už snad nehrozí.Jo a pomoc nám přišla z východu dovozem obilí.Odkud by přišla dnes?

Pokročilý

Zrovna prší!

Bronzový

Jak to ma nekdo vedet?

Zlatý

Na tuto otázku ti zcela logicky nemohou odpovědět jednoznačně ani profesionální meteorologové,
nevím to proto ani já a nikdo z odpovídajících !
P.S: Nebo si chceš jen povídat a zapoměls na kategorii zábava? :-)
Doplňuji:
Navíc úplně stejná otázka padla již v roce 2007, stačí zadat do Google 'Sucho jako na Sahaře: zopakuje se rok 1947?' a můžeš čerpat ;-)

Bronzový

Až překoná sucho z roku 2008 a 2003 pak možná ano.
Jen taková poznámka...v roce 1997 (povodně na Moravě) byly na začátku roku menší srážky než letos.

Pokročilý

Snad to s tím suchem letos tak hrozné nebude. Prší! skoro všude: http://pocasi.centrum.cz/ No, tak snad to nebude tak hrozné ani s tím deštěm a povodněmi. Nechci to zlehčovat, ale krizové scénáře bych vytahovala až v době krize...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 649
Zlatý beer 514
Zlatý annas 513
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.