Avatar uživatele
mosoj

Překoná letošní rok sucho v roce 1947 ?

Doplňuji:
Ty povodně jsou také pravděpodobné.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: mosoj

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? anonym, annas, johana 56, suaeda, briketka10, gagaga před 3691 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Těžko říct. Pamětnící sucha v r. 1947 jsou pesimisty.

Asi před týdnem jsem narazila na stránce Meteocentrum na článek o suchu.
Se srážkami nic moc, jen od neděle má dojít k ochlazení, někde možná přinese někde déšť. Musíme čekat.

http://meteocen­trum.cz/zpravy/pa­ge.php?page=14030800

Sucha začínají být částější než srážky. Dny se prodlužují, navíc terplá zima bez sněhu vláhu neddodala. Už se probouzí příroda, svítí slunce, takže všechno víc vysychá. V některých oblastech je už dokonce nedostatek spodní vody.

Voda samozřejmě chybí, ale mám obavu, aby nedošlo k dalšímu extrému a neobjevily se ¨lokální přívalové povodně způsobené krátkodobými nadměrnými srážkami.

„Jedině příroda ví, co chce… nikdy nežertuje a nikdy nedělá chyby, ty dělá jen člověk.“ (Johann Wolfgang Goethe)

Doplňuji:
Začalo u nás právě pršet. Sice nic moc, ale lepší něco. než nic.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
suaeda

Raději ne! Co jsem slyšel z vyprávění tak tenkrát byla bída. Navíc velké sucho by zlikvidovalo hodně zemědělských organizací, a pro nás spotřebitele by to znamenalo velké zdražování potravin.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lamalam

Pevně věřím, že tomu tak nebude.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Doufejme, že ne. Jednalo se o velmi extrémní sucho a velkou neúrodu. Myslím si, že ale do budoucna musíme počítat s obdobími sucha. V Indii se například bouří rolníci proti výrobci Coca-coly. Na výrobu 1 litru je potřeba 3 litrů vody.
Za sucho částečně může hurikánová sezóna. Doufejme, že srážky v rozumné míře přijdou ! 🙂
Doplňuji:
Teď jsem si zrovna přečetla, že meteorologové očekávají do konce března asi polovinu průměrných srážek.

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Tehdy byly sníženy příděly potravin,snad byl i lístkový systém,tohle dnes už snad nehrozí.Jo a pomoc nám přišla z východu dovozem obilí.Odkud by přišla dnes?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Yggdrasil.

Zrovna prší!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hamon

Jak to ma nekdo vedet?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Na tuto otázku ti zcela logicky nemohou odpovědět jednoznačně ani profesionální meteorologové,
nevím to proto ani já a nikdo z odpovídajících !
P.S: Nebo si chceš jen povídat a zapoměls na kategorii zábava? 🙂
Doplňuji:
Navíc úplně stejná otázka padla již v roce 2007, stačí zadat do Google ‚Sucho jako na Sahaře: zopakuje se rok 1947?‘ a můžeš čerpat 😉

Upravil/a: www

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rigormortis

Až překoná sucho z roku 2008 a 2003 pak možná ano.
Jen taková poznámka…v roce 1997 (povodně na Moravě) byly na začátku roku menší srážky než letos.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Snad to s tím suchem letos tak hrozné nebude. Prší! skoro všude: http://pocasi­.centrum.cz/ No, tak snad to nebude tak hrozné ani s tím deštěm a povodněmi. Nechci to zlehčovat, ale krizové scénáře bych vytahovala až v době krize…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek