překlad z věznice s dozorem na dohled?

Po jaké době si může vezeň zažádat o mírnější věznici, lze to vůbec? Dostal 2,6 roku a už ma odsezené půl roku, od dubna. Nastoupil ale s policii. Bude to mít vliv? Jinak vezeň je ukazněný.Dostal to za pry za umyslný trestný čin podvodu..tvrdí soud..nikdy nebyl trestany. Je nějaká šance na přeřazení? Je možnost ve věznici s dozorem opusit vyjimečně na návštěvu věznici? někde jsem četla, že ředitel může každému vězni dle zásluh ,,pustit" až dvacet dní za rok, které se mu započítavají do výkonu trestu…/je to myšleno na svobodu?/

Nejlepší odpověď
fira

Pokud to ještě platí tak po polovině trestu si odsouzený mohl zažádat o podmíněné propuštění.Když ho nepustili tak si mohl zažádat o přeřazení do věznice s mírnějším režimem.U toho vašeho by to byla asi s dohledem.Ano i věznici s dozorem je možno opustit s návštěvou.Je to forma odměny.Odsouzený musí samozřejmě plnit své povinnosti na více jak 100% a musí dostávat pochvaly.Ale neznamená to že dostane vycházku automaticky.O tom rozhoduje jeho vychovatel.Vycho­vatel podá návrh a ředitel schválí a nebo taky ne.Odměny za vzorný výkon trestu jsou různé.Od fin odměny až po opuštění věznice třeba na 3 dny.Vycházkou se myslí návštěva svého domova.Dostane vycházkovou knížku a tam je napsáno místo jeho pobytu a na jak dlouho může věznici opustit.Jestli budete chtít ještě něco vědět a budu vám moci poradit tak mi napište přímo na email.

Další odpovědi
kavon

souhlasim s kolegou naprosto vyčerpávajicí odpověd. ale co můžu poradit tak do dohledu nééééé tam je to ještě horší pakarna jak dozor záleží kde sedí