Natee

Překlad věty do angličtiny – „To je moje věc.“

Něco jako „Proč tam nejdeš?“ „To je moje věc.“ , moje soukromá věc. Je správně „It's my thing“..?

Nejlepší odpověď
anonym

Volně přeloženo by to mohlo být i: It is my problem.

Další odpovědi
barnajka

Já bych spíš odvětila: „It's not your business.“
Volně přeloženo do češtiny:
Po tom ti nic není.
To není tvá věc.
atd…

S tímto spojením se v běžné mluvě setkávám opravdu často a vůbec nevyznívá tak drsně, jak se na první pohled může zdát :)
Doplňuji:
Pokud bys ale chtěla být přece jen zdvořilejší, použij stejnou šablonu – jenom ji ale napasuj na sebe.
Tj. „It's my own business.“
(=To je moje záležitost/moje osobní věc.)

Adéla Joon

Ano :)