Přeji dobrý den, chtěl bych se zeptat na neplacené volno při studiu- musí student platit zdravotní a sociální pojištění?

Pracuji na plný úvazek jako operátor a při práci studuji dálkově vysokou školu (Bc). Nyní se mi blíží státní závěrečné zkoušky a já zvažuji, že bych si v práci zažádal o neplacené volno. Zaplatí za mne zdravotní a sociální pojištění stát, pokuď stále studuji?

Děkuji za odpověd:)

Odpovědi
Fidel

Jestli máš práci na plný úvazek, tedy jako hlavní pracovní poměr se smlouvou, tak když si vezmeš dovolenou, tak to stát v celku nezajímá, vše platí zaměstnavatel. (P.S. ptal by ses stejně, kdybys jel na 14 dní na dovču na kanáry?)

Nyny

Pokud si vezmeš neplacené volno, přesto, že studuješ, budeš si muset za tyto dny zdravotní pojištění zaplatit sám (mzdová účtárna Ti ho strhne z platu). Sociální pojištění se počítá z měsíčního příjmu bez ohledu na odpracované dny, takže toto hradit navíc nebudeš.