Přejde se v budoucnu na virtuální měnu?

Je Bitcoin, Crowcoin(CZC) a už i Ekvádor.

Nejlepší odpověď
Psychotic

Nejspíš nepřejde, proč taky? Jakou má výhodu virtuální měna proti té normální, fiatní? Tedy z pohledu státu, ne z pohledu výrobce drog.

Jak říká Mowla, virtuální měna se špatně kontroluje, je špatně sledovatelná… nejspíš zůstaneme u národních měn, jen se budou měnit způsoby, jak se s penězi nakládá. Třeba budeme mít čip v ruce a peníze převedeme myšlenkou, ale pořád to bude koruna, euro…

Další odpovědi
Pepa25

Sotva. Móda virtuálních měn brzy opadne, možná budou další skandály jako Mt. Gox v únoru t.r. – kdyby byly bitcoiny víc rozšířené, tak je z toho slušná panika, což si žádný stát nemůže dovolit. A to pomíjím skutečnost, že se přes bitcoiny zřejmě perou špinavé peníze ve velkém …
Doplňuji:
K Ekvádoru: je specifický tím, že vzhledem k velké inflaci v r. 2000 v podstatě rezignovali na vlastní měnu a začali používat US dolar (je oficiální měnou). Nyní má tento stát málo dolarových příjmů a tak zkouší část peněz vyplácet v nové měně (asi státní zaměstnance, kteří se nemohou bránit – zahraniční banky by je s virtuální měnou poslali někam …).

Drap

Během tvého života určitě ne

anonym

Myslíš celosvětově a všeobecně?
V ´nejbližší´ době skoro určitě ne – s hodnotou této měny lze jen obtížně manipulovat.
😉

McArthur

Jsem sice odpůrce virtuálních měn, ale ano, přejde se. Dá se říci, že už když platíte převodem z účtu na účet nebo platební kartou, tak platíte virtuálními penězi. Státem uznanými.

Tuším že v Estonsku se rozproudila diskuze, že by běžné peníze nesměl přijmout žádný obchodník a platilo by se jen kartami. Turisté by si na infocentru vyfasovali dočasnou kartu a tou by platili.

Pro stát je v tom velká výhoda, protože bude vědět o každé platbě. A z toho plynou mechanismy, jak platbu (= příjem) podrobit řádné dani.

Bitcoin apod. jsou státem neuznané měny a tyto se stanou max. platidlem podsvětí. Pochybuji, že některý ze států tyto měny přijme za své.

novaky

jestli máš tištěný peníze nebo kartu do bankomatu, tak ve virtuálu už dávno jsi. Ale platba hmotou se nevytratí nikdy.