zjentek

Prej už lidstvo přistálo na kometě ..k čemu všemu to může bejt dobrý?

Nejlepší odpověď
Funna

pro tebe nijak…ty si žij v klidu dál svým přízemním životem…
_____________­________________________­_______________
odeslané výsledky budou nepochybně zajímavé pro vědce zabývající se počátky a vývojem naší sluneční soustavy. Nečeká se ovšem, že by byly zcela převratné, protože Čurjumov-Gerasimenko patří do třídy těles, o kterých už alespoň základní informace máme…dostat sondu na kometu je však především úctyhodný technický úspěch, který je v současné době na hranici lidských možností…

Další odpovědi
marci1

"Vědci doufají, že poznatky získané na povrchu komety pomohou lépe pochopit vznik Sluneční soustavy a možná také vysvětlit původ vody na Zemi. Odborníci totiž nevylučují, že vodu na Zemi dopravily právě komety. " 🙂

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/353403-sonda-na-povrchu-komety-poslala-na-zemi-prvni-fotky.html

dudu

Kromě již uvedeného kupř. hledání možnosti odklonu asteroidu hrozícího srážkou se Zemí nebo jeho navedení na oběžnou druhu Měsíce a eventuální těžby vzácných surovin. Ověřování nových technologií s perspektivou jejich využití při budoucím osídlování jiných planet.
Doplňuji:
A jen mimochodem – měl jsem o Tobě vyšší mínění…

anonym

Kdepak! Lidstvo nepřístálo na kometě, jen těleso vytvořeném člověkem! V „novinky.cz“ musíš brát titulní stránku s rezervou!

setapouch

„Hej, Laco, Amici jsou na komete!“
„Hej? A vsici?“

Sorry za OT.

talka

To barbakan: Špatně pochopen článek – Modul Philae je prvním tělesem vytvořeným člověkem.

zjentek

dudu k doplnění: ..jako že rozumím dobývání kosmu? Tak to jsi jen špatně cejtil po řádcích ..na vjem jsou dobrý feferony

dudu

Zjenteku – bez komentáře.

zjentek

Funna: k ničemu? to jako fakt jo? ..s tím přízemním životem ti to stejně nevěřim ..srkat kafe, pokuřovat a vidět přízemnost okolo sebe- to je postavený na hlavu, nebo né?

Funna

nejsi malinko natvrdlý…píšu o TVÉM přízemním životě (já žádný přízemní nežiju a s pitím kávy a kouřením to nemá nic společného) a tebe to nijak nedotkne…pokud se ovšem nějaká kometa nechystá potkat se Zemí, protože vědci si myslí, že by prozkoumání této mohlo napovědět, jak odvrátit střet jiné komety se Zemí, ale to jak vím, se zatím nechystá, žádná se na nás neřítí a min 100let řítit nebude…ještě nějaký dotaz?

Funna

ale až za chvíli, jdu si uvařit kafe!

zjentek

jo ještě mám dotaz ..nevíš jak u dudua kooperuje vysoký mínění s kometama? On je tajnůstkář a „nechce pustit“ ..dík

Funna

nejsem duduův zpovědník, ani nic podobného a ani Sibyla…takže odpověď je jasná…nevím…
já jsem to pochopila ale tak, že na takovou jasnou věc, které z přistání vyplývá, se může zeptat jen omezenec…sorry…