Avatar uživatele
zjentek

Prej už lidstvo přistálo na kometě ..k čemu všemu to může bejt dobrý?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, marci1, carpediem před 3451 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Funna

pro tebe nijak…ty si žij v klidu dál svým přízemním životem…
_____________­________________________­_______________
odeslané výsledky budou nepochybně zajímavé pro vědce zabývající se počátky a vývojem naší sluneční soustavy. Nečeká se ovšem, že by byly zcela převratné, protože Čurjumov-Gerasimenko patří do třídy těles, o kterých už alespoň základní informace máme…dostat sondu na kometu je však především úctyhodný technický úspěch, který je v současné době na hranici lidských možností…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

"Vědci doufají, že poznatky získané na povrchu komety pomohou lépe pochopit vznik Sluneční soustavy a možná také vysvětlit původ vody na Zemi. Odborníci totiž nevylučují, že vodu na Zemi dopravily právě komety. " 🙂

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/353403-sonda-na-povrchu-komety-poslala-na-zemi-prvni-fotky.html

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Kromě již uvedeného kupř. hledání možnosti odklonu asteroidu hrozícího srážkou se Zemí nebo jeho navedení na oběžnou druhu Měsíce a eventuální těžby vzácných surovin. Ověřování nových technologií s perspektivou jejich využití při budoucím osídlování jiných planet.
Doplňuji:
A jen mimochodem – měl jsem o Tobě vyšší mínění…

Upravil/a: dudu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Kdepak! Lidstvo nepřístálo na kometě, jen těleso vytvořeném člověkem! V „novinky.cz“ musíš brát titulní stránku s rezervou!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
setapouch

„Hej, Laco, Amici jsou na komete!“
„Hej? A vsici?“

Sorry za OT.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
talka

To barbakan: Špatně pochopen článek – Modul Philae je prvním tělesem vytvořeným člověkem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

dudu k doplnění: ..jako že rozumím dobývání kosmu? Tak to jsi jen špatně cejtil po řádcích ..na vjem jsou dobrý feferony

před 3451 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dudu

Zjenteku – bez komentáře.

před 3451 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Funna: k ničemu? to jako fakt jo? ..s tím přízemním životem ti to stejně nevěřim ..srkat kafe, pokuřovat a vidět přízemnost okolo sebe- to je postavený na hlavu, nebo né?

před 3451 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Funna

nejsi malinko natvrdlý…píšu o TVÉM přízemním životě (já žádný přízemní nežiju a s pitím kávy a kouřením to nemá nic společného) a tebe to nijak nedotkne…pokud se ovšem nějaká kometa nechystá potkat se Zemí, protože vědci si myslí, že by prozkoumání této mohlo napovědět, jak odvrátit střet jiné komety se Zemí, ale to jak vím, se zatím nechystá, žádná se na nás neřítí a min 100let řítit nebude…ještě nějaký dotaz?

před 3451 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Funna

ale až za chvíli, jdu si uvařit kafe!

před 3451 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

jo ještě mám dotaz ..nevíš jak u dudua kooperuje vysoký mínění s kometama? On je tajnůstkář a „nechce pustit“ ..dík

před 3451 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Funna

nejsem duduův zpovědník, ani nic podobného a ani Sibyla…takže odpověď je jasná…nevím…
já jsem to pochopila ale tak, že na takovou jasnou věc, které z přistání vyplývá, se může zeptat jen omezenec…sorry…

před 3446 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek