Přeinstalace systému

Mám Windows 2000 a chtěla bych si na pc naistalovat Windows XP.Kde najdu přesný postup,jak na to?A je to složité,jsem nováček u počítačů.Data uložená v pc nepotřebuju převést do nového systému.Jo a kolik stojí ta nejlevnější verze Windowsu?

Nejlepší odpověď
rynek878

pokud máte instal.CD Windows XP,tak ho vložíte do mechaniky a po otevření nabídky dáte instal systému(maximálně se vás to zeptá jestli chcete provést čistou instalaci,nebo Upgrade,tak dejte UPGRADE na windows XP a držte se pokyny,veškerá data vám zůstanou zachovaná.Jo,ještě by bylo dobré mít v BIOSu nastavenou mechaniku jako první co se načítá.
cena je zde:

Zdroj: http://www.ben­jicz.cz/

Další odpovědi
NickD

Ve vašem případě vám doporučuji Upgrade „přeinstlaci na novější verzy“.Tímto způsobem vám zůstanou zachována data a hlavně původní ovladače.Vyhnete se tak případným problémům se zvukem,USB,při­pojení k internetu,atd.
V případě instalace pomocí CD,musíte mít v BIOSu nastaveno načítání z mechanyky.Tato volba na starších systémech bývá nastavena na načítání disket.Jinak by jste stím neměl mít problém.
Pokud nemáte instalační CD,můžete přeinstalaci provést rovněž přes internet pomocí Upgradu.
http://www.mi­crosoft.com/win­dowsxp/home/de­fault.mspx