ZawyCZ

Přeinstalace PC

Chtěl bych si přeinstalovat PC, protože tam mám hodně bo*delu a laguje se. Mám notebook s windows 7. Musím si někde sehnat CD windows 7, nebo nějak naformátovat? Když naformátuju HDD, nesmaže se mi windows a nebude notebook k nepoužití? Děkuji :)
Doplňuji:
//Edit – naformátovat nejde :D

Nejlepší odpověď
Bedy

Už podle dotazu bych to raději přenechal někomu zkušenějšímu. Pokud máte vespod notebooku licenční štítek nebo ho máte pod baterkou, tak si stačí, třeba z Uloz.to stáhnout tzv. Windows 7 all in one instalační obraz disku ISO nebo přímo obraz disku ISO konkrétní edice, například Home Premium.

Nicméně dnes řada notebooku má tzv. skrytý recovery oddíl, do kterého se dostanete přes nějakou klávesu ještě před startem Windows a nebo u některých notebooků je dokonce utilitka od výrobce, kterou najdete ve Startu a po jejím spuštění se restartuje počítač a Windows se z recovery oddílu obnoví sám – je to něco jako kdybyste Windows instaloval na novo s tím rozdílem, že tam jsou už nainstalované všechny ovladače od výrobce a často i řada zbytečných programů třetích stran, co tam výrobce nastrká. Asi aby to bylo trošku levnější nebo aby na tom výrobce vydělal.

Pokud ovšem budete instalovat z CD nebo flešky, tak pokud si při instalaci naformátujete disk, tak ztratíte všechna data – proto je dobré disk rozdělit minimálně na 2 oddíly – jeden pro systém a druhý pro data.

Je tu ještě jedna možnost – můžeme Windows vyčistit bez reinstalace, stačí jen, když mi pošlete výpisy z programu RSIT. Ke stažení z

RSIT stáhnete z http://images­.malwareremoval­.com/random/RSIT­.exe
Program stáhněte, spusťte jako správce (tedy klik pravým tlačítkem myši na ikonku a zvolit Spustit jako správce) a v okně nechte nastaveno na 1month a pokračujte kliknutím na Continue.

Potom bude chtít program odsouhlasit licenci, takže to potvrdíte kliknutím na I accept. Po dokončení prohledávání se do adresáře Tento počítač-Místní disk C\rsit uloží dva soubory – info.txt a log.txt – oba mi pošlete emailem na bedy zavináč outlook tečka cz a můžu Vám na to mrknout.
Eventuálně je nahrajte třeba na leteckaposta.cz nebo uschovna.cz a vnitřní poštou pošlete odkaz.

Další odpovědi
badisko

Cd windows si musis treba zde . http://www.al­za.cz/software/o­peracni-systemy/microsoft-platforma/windows-7/18851485.htm
formatovani disku se prave dela pri instalaci windows zde je navod na instalaci .. http://window­s.microsoft.com/cs-cz/windows7/in­stalling-and-reinstalling-windows-7