Pokročilý

Přehřívání komponent v PC

Skvěle fungující počítač při běžných věcech má velký problém s teplotou snad všech komponent při náročné nové hře a po čase dokonce vypne. Nejhorší je nějaké vzdálené čidlo označené jako REMOTE, které ovšem nejde vypátrat. Otevření case a zapnutí klimatizace s natočením do case vše řeší, nikoli všakk konfortně :-( Vnitřní větráky dodány na vyřešení problému ale nedostačují, co s tím?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nevěřím, že to nejde. Spíš tam bude nějaká zásadní chyba. O řešení AF toho bylo napsáno dost, takže nemá význam se opakovat. Přidávám odkaz, kde jsou základní principy popsány i s obrázkama.
Směr zepředu dozadu, mírný podtlak, zalepit bočnice, uspořádat kabely, podle možnosti použít pulzní regulaci PWM, velmi malé množství nové pasty.

Zdroj: http://www.pocitace-tuning.cz/ inpage/jak-spravne-odvetrat-ca se/

Další odpovědi:

Bronzový

Zanes to do servisu, tam na to mají nějakou speciální pastu chladící. :) Byl jsem s notebookem, namazal mi ho a od té doby je to zatím v klidu, ale vždycky si pod něj dám nějakou podložku, aby se líp odvětrával...
Ani jsem za to neplatil... Dej to do servisu, tam ti poradí, co s tím :)

Bronzový

zkontroluj takové drobnosti jako jestli sedí chladič na procesoru a není malinko zvrtlý, teplovodivá pasta (injekce na 2 dávky cca. 50kč), prach jsi určitě vyčistil a bednu neopírej průduchy o stůl, zeď apd.

Zaměřil bych se na ten procesor jeslti sedí :)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.