qaz

Přehrávání MP3 v autorádiu

Mam autoradio Rádio CD 30 MP3 (vic k tomu vyrobce neudava – je to to vestavene v palubce od automobilky). Bohuzel tam neni USB port abych prehravala hudbu primo z USB pameti. Je tam Jack zdirka. Staci si koupit kabel/redukci (Jack/USB) a bude mi to radio prehravat z ty flashky? Nebo musim pres toho jacka napojit mp3 prehravac a potom tedy to radio bude fungovat jenom jako zesilovac a reproduktor, ale pojedu na bateky extreniho prehravace? Pokud je to ta druha varianta, proc tedy u radia uvadej mp3 – jenom proto, ze ten format prehrava z CD???
diky moc za rady

Nejlepší odpověď
casey

Tak, pres zadnou redukci z flasky ti to hrat nebude. Ten jack slouzi pro pripojeni mp3 prehravace. je to ta druha varianta jak pises. Rozdil je zasadni. Po usb behaji data digitalni, ale z mp3 prehravace uz analogova. A posledni: Na radiu je mp3 opravdu pouze proto, umi prehravat z CD. Ono to radio totiz nepozna, jestli z toho prehravace po jacku posilas mp3,wma ci jiny format, pac dekodovani toho formatu zajistuje ten mp3 prehravac a autoradio slouzi pouze jako zesilovac.
Dnes se prodavaji jiz autoradia, kter maji usb vstup pro pripojeni flasky. Nektera zezadu (coz je lepsi, nebot pres kratkou prodluzku mohu mit flasku treba v kasliku a neoprekazi) a nebo na prednim panelu. Tam ovsem prekazi, jestli panel vyndavas.