Přehnaný dávivý reflex?

Nemůžu si ani vyčistit stoličky ani dát pastu jinam než kousek za začátek jazyku,jinak začnu dávit,vadí mi i když mi doktor šahá špachtlý na jazyk.Ale to se zuby je jen ráno,pak je to v pořádku.Nevíze co to je?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Mám také přehnaný dávivý reflex, ale ne tak, že bych si nemohl vyčistit zuby, jen pravidelně vyplivuju pastu a v případě potřeby zhluboka dýchám. Chce to hlavně na to nemyslet. Před ošetřením u zubaře si dávám Kinedril a našel jsem si zubařku, která je rychlá, dělá v případě potřeby přestávky, nevadí jí, že si sám držím savku, jak potřebuji a snaží se omezil množství válečků vzadu u stoliček, pokud to jde …

Další odpovědi
marci1

Zkus si natrénovat způsoby, kterými ho můžeš potlačit. Podrobnosti ve zdroji. 🙂

Zdroj: http://www.davivy-reflex.cz/potlaceni-daviveho-reflexu

mosoj

Léčí se to akupunkturou.
Akupunkturní bod je uprostřed na bradě.
Včera dávali Na ZOOMU " Nepovedené operace" kde ukazovali desetihodinovou!!! rekonstrukci zubů ( samozřejmě při vědomí, jinak to nejde)a k utlumení dávivého reflexu používali tento akupunkturní bod.