bolak

Přehled souborů a jejich využití

Je nějakej program, kterej by ukazoval který soubory(včetně sytémových, dynamickejch knihoven, atd) kterej program využívá a kdy byly naposledy využity?

Předpokládám že za ty léta co mám počítač se mi na něm nahromadilo po různejch instalacích spousta harampádí, který tam i po odinstalaci zůstaly a pouze zabírají místo, dají se takové soubory nějak najít/rozlišit, abych je mohl bez obav odstranit?

Odpovědi
jpau

regedit.exe složka HKEY_CLASSES_ROOT

anonym

http://www.jam-software.com/tre­esize_personal/scre­enshots.shtml jinak v XP přidat/odebrat programy a tam bylo setřídění podle využití

nonnel

Jestli máš v PC už takový maglajs, že se v něm nevyznáš, tak si udělej zálohy nejnutnějších souborů (tím nemyslím systémových) a počítač znovu nainstaluj. Protože když začneš vyhazovat, tak se ti může stát, že už ti nenajede. Takhle začneš na zelené louce (pokud máš XP), ale budeš mít jistotu, že ti bude chodit tak, jak má. Hlavně nejdřív udělej zálohu. Určitě existují programy, které ti řeknou (většinou anglicky), na co který soubor je, ale to ještě nic neřeší. Jestli jej vyhodíš nebo ne, to už se musíš rozhodnout sám.

bolak

česílko: jasně, ale přidat či odebrat, to jsou programy, já mluvím o zbytkovejch souborech, věci který ti zbydou na disku třeba ve složce windows po instalaci a následný odinstalaci programu, nejsou ničím používaný a akorát zabírají místo…