Kepler

Preferujete české výrobky před těmi zahraničními, nebo naopak?

Abych upřesnil: výrobky vyrobené v ČR, nezávisle na majiteli firmy, v porovnatelném poměru cena/výkon. U potravin bez omezení. Zohledňujete taky renomé značky?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud je to možné, tak upřednostňuji.

Další odpovědi
Lamalam

Ráda bych preferovala české zboží, ale okolnostmi (dostupnost obchodů) jsem nucena nakupovat častěji v Německu než v ČR.

nyjono

Nerozlišuji české nebo zahraniční výrobky.
Zajímá mě poměr kvalita/cena.
V případě aspoň přibližně stejného výsledku dám přednost české výrobě.

ivzez

Mám-li na výběr, dávám přednost českým výrobkům.
Bohužel ale na výběr nemám vždycky.

Značky mne nezajímají, většinou se u nich platí „za jméno“,
ale řada „bezejmenných“ levnějších výrobků prokáže stejné,
někdy i lepší služby.

Rakira

Jako české zboží bych upřednostňuji.
Nechápu proč se vozí české mlého a české maso do Německa a z tama nám vozí svoje mlého a svoje maso, ake o polovinu dražší.
Je to hodně divné, ale budiž.
To je stejné jako platy: Platy se zvyšují a všechno se zdražuje, tak potom nechápu na co zvýšili ty platy, když cena té koruny je v obou případech úplně stejná.

talka

Ano upřednostňuji.

Arne1

Napřed definuj co je to český výrobek.
Tak snad maso z firmy která prodává pouze své maso ze zvířat krmených vlastními vypěstovanými produkty. A vlastník musí být Čech do 5 kolene.

NeNonym

Zásadně nerozlišuji české nebo zahraniční výrobky!

Prioritně mne zajímá JEN poměr kvalita/cena. Vždycky je rozdíl – i sebemenší – a ten rozhodne… Když mi potravina chutná (= zboží vyhovuje) koupím ho.

Ještě tak, abych zkoumal, jestli není náhodou ze zahraničí…

A když je zboží třeba i dražší než jiné – ale přesto mi vyhovuje poměr cena/výkon – koupím ho. I kdyby bylo české, zahraniční – nebo z Marsu…

Nemíním podléhat umělému Pí-áRku (nejen od politiků, ale zejména samotných marketů – což je paradoxní, vzhledem k tomu, že jsou – v drtivé většině – ze zahraničí, a ještě k tomu tam také své zisky odvádějí…) brnkajícími (v posledních mnoha letech) na mozkovou strunu českých zákazníků s nacionalisticko-patriarchálním cítěním…

Jsou to laciná gesta a lákadla, navíc většinou účelově lživá…!

Stejně – BĚŽNÝ zákazník (95% populace) NENÍ SCHOPNO OBJEKTIVNĚ POSOUDI, JEDNÁ-LI SE O ryzí ČESKÝ VÝROBEK (vlaječka na obalu NEROZHODUJE!!!), nebo „exkluzivní“ NĚMECKÝ, či „sprostý“ POLSKÝ…

Kepler

V podstatě mi jde o to, zda zaplatíte za práci zahraničních rukou, nebo radši těch domácích. Mít příjmy DPH z vlastních zdrojů, řešit vlastní nezaměstnanost atd.? To už máme opravdu všechno dovážet, včetně těch polských a německých potravinových sraček (vyráběných zvláště pro náš trh) ??

Kepler

Arne: snad jsem to ve své otázce dostatečně definoval. Chce to přečíst si celou otázku.