Předvařujete květák před smažením?

U nás ano, ale znám lidi, kteří obalují syrový. To musí potom chroupat, ne?

Nejlepší odpověď
gecco

Předvařuju na pařníčku…
Stejnětak ho předvařuju i ´na mozeček´.
😉
A přiznám se, že neznám nikoho, kdo by smažil syrový.

Další odpovědi
Drap

Krátce předvařuji.

Emefej

Květák nedělám, ale manželka ho předvařuje.

Mc Merkurion

předvařuju,vývar se dá použít do bramboračky…

zjentek

nepředvařuju, ale předpařuju ..zkrátka gecco už mně vytáh slova z klávesnice

iceT

Moje máma ho nikdy nepředvařovala, ale zase ho smažila déle a zvolna a chutnal stejně jako předvařený. Já předvařuju tak tři minuty, ale jen kvůli příteli.

ivzez

Nepředvařuju před smažením, před zapékáním ani před přípravou „jako mozeček“.
Květák při všech uvedených úpravách dostatečně změkne, není z něj „bláto“,
výsledná chuť je někde mezi „vařeným“ a syrovým. Vyzkoušejte, chutná to dobře.

Vařím květákovou polévku,
případně dusím – zadělávaný květák.

štamgast

Já květák nejím, ale vždycky se u nás obaloval syrový a nikomu to nevadilo a nekřupal.

ReHu

Nepředvařuji. Ani nenapařuji.
Obaluji menší růžičky a co nejkratší nožky.

anonym

nejlepší to bude vyzkoušet. osobně protáhnu párou na pařáku

anonym

Když jsem ho dělal poprvé,tak jsem nepředvařil a chroupal jsem jako králík,od tý doby předvařuji,ale jen asi 5minut volně.

gecco

IceT – co je „zvolna“ (cca teplota) a jak velké kousky květu to byly?
A – zkoušela´s to ty nebo máma i s brokolicí či římským květákem?

iceT

jednotlivé růžičky a teplotu fakt nevím.

gecco

Jednotlivé růžičky – jasně – ale jak cca velké?
Já dělám spíše větší kousky (tak 5×5×5 cm) a nějak si to neumím představit…
😉

iceT

brokolici a římský květák máma nekupuje, já jsem jednou brokolici smažila,předvařila a nikdy ji už nepředvařím, je křehčí než květák, tak to není třeba a nejradši mám stejně ten košťál.

gecco

Brokolici taky předvařuju na pařníčku, o něco kratší dobu, než květák) – ale je fakt že raději ji mám syrovou v salátu… No, květák, koneckonců, taky…
😉