KubikS7

Představuje Brouk Pytlík nějaký určitý druh brouka?

Nejlepší odpověď
fcoop

Entomologicky je Pytlík dřevokazný létavý brouk, ale toto zařazení se v dílech projevuje jen okrajově. Z mnoha postav Sekorových „hmyzích“ knížek je pravděpodobně jedinou postavou, která byla jako živočišný druh smyšlená.(Net)

Další odpovědi
annas

U Ondřeje Sekory se pojmenování Brouk Pytlík obecně používá v hanlivém významu pro osoby, které se odvažují mluvit do příliš mnoha oborů, zejména pokud jsou přistiženy při povrchnosti či nepřesnostech.

Jinak si ji Sekora v knize jako živočišný druh vymyslel. Net

www

Určitě ano, ale entomologicky se mně nedaří brouka nikam zařadit. Nejvíce mně připomíná prskavce 😁
Doplňuji:
Je to totiž jen pěkná, kreslená postavička pro děti. Původ může být proto všelijaký, i když racionální.

atriplex

Dopním „Venkovana“: Brouk pytlík byl jako larva ve dřevě, ze kterého udělali opěradlo v kině a on tak viděl všechny filmy, které v kině hráli. Díky tomu měl pocit, že všemu rozumí. Od toho se odvíjí ironické označení hlupáka: „Nenarodil si se náhodou v kině?“. Jinak Brouk Pytlík je skutečně smyšlená postava, jak už je tady napsáno – létavý, dřevokazný brouk.

venkovan

Pokud si pamatuji, tak tuto otázku si už mnohokrát kladli i odborníci – koho Brouk Pytlík představuje. K ničemu se nedobrali. Je to prostě univerzální brouk.
Ale mám pocit, že někde vypravoval, že byl v kině v opěradle křesla. Ale nejsem si jist, že to bylo z tohoto literárního díla.