Avatar uživatele
KubikS7

Představuje Brouk Pytlík nějaký určitý druh brouka?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, VampGirl, fcoop, tatanka před 4409 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
fcoop

Entomologicky je Pytlík dřevokazný létavý brouk, ale toto zařazení se v dílech projevuje jen okrajově. Z mnoha postav Sekorových „hmyzích“ knížek je pravděpodobně jedinou postavou, která byla jako živočišný druh smyšlená.(Net)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

U Ondřeje Sekory se pojmenování Brouk Pytlík obecně používá v hanlivém významu pro osoby, které se odvažují mluvit do příliš mnoha oborů, zejména pokud jsou přistiženy při povrchnosti či nepřesnostech.

Jinak si ji Sekora v knize jako živočišný druh vymyslel. Net

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
www

Určitě ano, ale entomologicky se mně nedaří brouka nikam zařadit. Nejvíce mně připomíná prskavce 😁
Doplňuji:
Je to totiž jen pěkná, kreslená postavička pro děti. Původ může být proto všelijaký, i když racionální.

Upravil/a: www

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
atriplex

Dopním „Venkovana“: Brouk pytlík byl jako larva ve dřevě, ze kterého udělali opěradlo v kině a on tak viděl všechny filmy, které v kině hráli. Díky tomu měl pocit, že všemu rozumí. Od toho se odvíjí ironické označení hlupáka: „Nenarodil si se náhodou v kině?“. Jinak Brouk Pytlík je skutečně smyšlená postava, jak už je tady napsáno – létavý, dřevokazný brouk.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Pokud si pamatuji, tak tuto otázku si už mnohokrát kladli i odborníci – koho Brouk Pytlík představuje. K ničemu se nedobrali. Je to prostě univerzální brouk.
Ale mám pocit, že někde vypravoval, že byl v kině v opěradle křesla. Ale nejsem si jist, že to bylo z tohoto literárního díla.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek