Pokročilý

Představuje Brouk Pytlík nějaký určitý druh brouka?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Entomologicky je Pytlík dřevokazný létavý brouk, ale toto zařazení se v dílech projevuje jen okrajově. Z mnoha postav Sekorových „hmyzích“ knížek je pravděpodobně jedinou postavou, která byla jako živočišný druh smyšlená.(Net)

Další odpovědi:

Zlatý

U Ondřeje Sekory se pojmenování Brouk Pytlík obecně používá v hanlivém významu pro osoby, které se odvažují mluvit do příliš mnoha oborů, zejména pokud jsou přistiženy při povrchnosti či nepřesnostech.

Jinak si ji Sekora v knize jako živočišný druh vymyslel. Net

Zlatý

Určitě ano, ale entomologicky se mně nedaří brouka nikam zařadit. Nejvíce mně připomíná prskavce :-D
Doplňuji:
Je to totiž jen pěkná, kreslená postavička pro děti. Původ může být proto všelijaký, i když racionální.

Bronzový

Dopním "Venkovana": Brouk pytlík byl jako larva ve dřevě, ze kterého udělali opěradlo v kině a on tak viděl všechny filmy, které v kině hráli. Díky tomu měl pocit, že všemu rozumí. Od toho se odvíjí ironické označení hlupáka: "Nenarodil si se náhodou v kině?". Jinak Brouk Pytlík je skutečně smyšlená postava, jak už je tady napsáno - létavý, dřevokazný brouk.

Zlatý

Pokud si pamatuji, tak tuto otázku si už mnohokrát kladli i odborníci - koho Brouk Pytlík představuje. K ničemu se nedobrali. Je to prostě univerzální brouk.
Ale mám pocit, že někde vypravoval, že byl v kině v opěradle křesla. Ale nejsem si jist, že to bylo z tohoto literárního díla.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3363
Zlatý Drap 1797
Zlatý led 1452
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.