veronika36

Jak říci správně „představ si něco“ francouzsky?

„Imaginez le plan de notre villa“ = představ si plán naší vily (půdorys)? Je to správně? Nebo „imaginez du..“ ? Děkuji moc

Odpovědi
quentos

Imaginez(-vous) je rozk. způsob pro 2. os. mn. č. (vy). „Du“ je zase německy, ve francouzštině by to byl člen dělivý, který se používá jen u nepočitatelných podst. jm., což plán není.
Pro 2. os. j. č. bude „imagine-toi“.

veronika36

„Imagine-toi le plan de notre villa“ je tedy správně?

quentos

Ano, mělo by to být správně. Francouzštinu jsem se sice učil jen pár let, ale snad mi z ní v hlavě něco zůstalo…