januli

Předškolní dítě

tento měsíc se budu stěhovat a potřebuji umístit dítě do školky.Ty jsou však plné.Zajímalo by mě,jestli mi dítě,které je předškolák,musí vzít ve školce,která je nejblíž mému bydlišti. Děkuji Jana K.

Nejlepší odpověď
kropitko

Školky pro přijetí žáků mají různá pravidla,měla by jste se informovat o pravidlech Vaší školky. Zde Vám posílám nejčastější pravidla pro přijetí žáků.
Děti v posledním roce před zahájením povinné školní docházky s místem trvalého pobytu ve Vaší obci, a to v pořadí od nejstarších po nejmladší děti.

  1. Děti s místem trvalého pobytu ve Vaší obci , přihlášené zákonnými zástupci od

1.září k celodenní docházce, a to v pořadí: od nejstarších po nejmladší děti.

  1. K využití zbývající kapacity mohou být vydávány přihlášky a následně přijímány

děti, kterým zákonní zástupci omezí od 1.září docházku, mají trvalý pobyt
v obci očekávají, že v průběhu školního roku dojde ke změně
docházky na celodenní – od nejstarších po nejmladší.
Ještě rada na závěr,ověřte si zda školka postupovala v souladu s pravidly,které má,pokud ne,stěžujte si u zřizovatele školky. Nenechte se odbít tím,že školka má již naplněnou kapacitu,pokud podle jejich pravidel,by mělo být Vaše dítko přijato mezi prvními.

Další odpovědi
GangstaHelper

Každá školka má určitou kapacitu, takže ho pak ani vzít nemohou.

Asi byste nechtěla, aby se Vašemu dítěti něco stalo kvůli toho, že bylo ve školce tolik dětí, že je nedokázal personál uhlídat.

Nuk nuk

Kropítko má pravdu. Stejně tak jako Ona, Vám doporučuji si zjistit, co přesně ovlivňuje přijetí dítěte ve školce, kam by mělo chodit. Je pravda, že v mnohých školkách upřednostňují předškoláky, tudíž by Vaše dítě přijmout měli, ale záruka to není. Zkuste se optat přímo tam.