PetrXY

Má někdo nějaký „zaručený“ recept na předpovídání počasí podle přírodních jevů?

Má někdo nějaký „zaručený“ recept na předpovídání počasí podle přírodních jevů?
Doplňuji:
Asi jsem se špatně vyjádřil, já nemám na mysli nějakou dlouhodobou předpověď jako dělají meteorologové (ono jim to stejně málokdy vyjde), ale mám na mysli takovou předpověď – třeba jestli za dvě hodiny bude pršet apod. Například se říká, že když ptáci létají nízko, že bude pršet, tak něco podobného.

Nejlepší odpověď
anonym

Zaručený recept není – od toho je to „předpověď“ (nikoli třeba plán)…
😉
Slušné prostředky mají meteorologové – matematické modely, obecně nic spolehlivějšího a přesnějšího neexistuje (mimochodem – podle čeho jiného, než podle přírodních jevů, meteorologové předpovídají???).

Doplňuji:
…„když ptáci létají nízko, že bude pršet, tak něco podobného“…
Nic takového samo o sobě nezafunguje (zmíněné ´pravidlo´ funguje 100% – ale ještě za dalších podmínek – např. musí se jednat o ptáky, kteří loví hmyz, který je v danou chvíli podmínkami v atmosféře nucen létat nízko – pokud budeš ale pozorovat tytéž ptáky na kopou hnoje, budou létat nízko pořád – protože mouchy, které jsou jejich kořistí, prostě hnůj ´láká´).
___
Mám odpozorované jedno podobně 100% funkční pravidlo, které ale funguje pouze na jednom místě…
;-D
___
Pokud chceš přesnou předpověď na hodinku či dvě – v přesné lokalitě, sleduj meteoradary (např. http://mapy.in-pocasi.cz/ ) – tak na dvě až čtyři hodiny (podle rychlosti větru) jsou ´předpovědi´ přesné.

Další odpovědi
marci1

Ve zdroji předpověď počasí podle přírody : 🙂

Zdroj: http://www.ire­ceptar.cz/zaji­mavosti/uhadne­te-predpoved-pocasi-podle-prirody/

mosoj

Když jde dým k zemi bude pršet, když jsou slyšet z dálky zvuky bude se měnit počasí, slunce váží vodu bude pršet. Jde zápach z kanálů klesá tlak , je pravděpodobné že bude pršet nebo alespoň změna počasí atd. atd.
Zaručená ale není ani ta předpověď.
Doplňuji:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jake-jsou-pranostiky-o-pocasi-a-co-znamenaji

Drap

Příroda ti může napovědět spoustu indicií, zaručený recept ale neexistuje.

led

Zadovážte si osla (somára) a predpoveď počasia máte zaručenú viď film Pán a hvezdár, nakrútený na základe povesti o hrade Čabraď – nachádzajúceho sa pri obci Čabradský Vrbovok uprostred Krupinskej vrchoviny na kopci nad údolím Litavy. Pôvodne sa tento hrad nazýval Litava. http://tefali­to.webs.com/slo­venskhradystred­.htm
"…(hvezdár) Filip práve spal po prehýrenej noci, nuž veru nijako sa mu nechcelo vstávať a ísť skúmať, aké bude počasie. I zamrmlal, že hej, počasie bude skvelé, že sa môže ísť poľovať. Potom sa obrátil na druhý bok a tuho chrápal. Kastelán, uspokojný odpoveďou, bez rozmýšľania sa pustil so svojou družinou do hory. Mal veľmi dobrú vôľu a keď videl pred zámkom sluhu, ktorý sa trápil so zatatým somárom, lebo mu nechcel ťahať káru, zakričal na neho:

  • Hej!…A akého to máš múdreho somára, keď ťa nechce poslúchať?!
  • Ale, to vždy s ním tak býva, keď má prísť búrka, – odpovedal sluha pokorne…"

Doplňuji:
Pozorujte prírodu, správanie zvierat i vlastného organizmu (ľudia trpiaci na kĺby, to veľmi dobre poznajú) a dokážete predvídať počasie lepšie ne televízne rosničky.

bolak

Radar a předpokládanej graf srážek > http://www.me­teoskop.cz/

anonym

Když někomu padají kalhoty,tak se říká ,že bude pršet.....

huxa

Ano, takto se řídím pomocí mraků, tlaku, který pozoruji na sobě (celkem dost silně, přes mé mládí).
Předpovědi na 24 hodin dosahují velmi krásné úspěšnosti (dokáží se předpovídat celkem přesně ohraničená mračna s úspěšností kolem 90%). Jen to chce najít nějaký lepší zdroj předpovědí, než ČT1 s mráčkem, teplotou ve dne a v noci, to je poté velmi nepřesné.