gecco

Předpokládáte (doufáte, věříte), že provoz CERN je bezpečný?

Jak vnímáte takovéto prohlášení – „LHC samotné je také „odvážný experiment“ a lidé, kteří ho mají na starost, nejsou bandou byrokratů, kteří všechno neustále zpomalují, protože to neodpovídá nějakým standardním rituálům a normám bezpečnosti.“ – v kontextu provozu CERN?

Zdroj: http://techne­t.idnes.cz/te­orie-supersymetrie-0uq-/veda.aspx?c=A150407­_153905_veda_mla#ut­m_source=sph.id­nes&utm_medium=richtex­t&utm_content=cla­nek-box
Doplňuji:
Já jim právě docela věřím a to prohlášení se mi líbí…
😉

Nejlepší odpověď
setapouch

Naopak, doufam, ze neni. A tesim se na tu melu, az stvori cernou diru. To bude neopakovatelny zazitek na cely zivot :D

Další odpovědi
Šidlo

úprimne? nuž, poznajúc súčasných vedcov, až tak veľmi nie.....v dnešnej dobe je príliš veľa z nich narcistických, sociopatických, megalomanských či proste depresívnch a duševne nestabilných – takže im ide len o objavovanie, výsledky, úspech, prachy a o bezpečnosť ľudí, a možno aj seba sa vôbec nestarajú…

ani úradníkom nejde o ľudí, ale o svoju bezpečnosť hádam dbajú – tie rôzne obmedzenia sú alibistické, ale hádam aspoň zaberajú…niekedy…

P.S. fyzika je pre mňa ťažká, ale zo sociálnych vied a bezpečnosti práce dačo viem…neviem teda odhadnúť kvalitu strojov a bezpečnosť pokusu, len ľudský faktor

Pepa25

Předpokládám. Už jen proto, že jako první by byli na ráně ti borci z řídícího stanoviště LHC, tak věřím, že ví, co si mohou dovolit …

zzzlatokopka

Já nevím co je CERN a co neznám tomu nevěřím:-DDD
Takže nepředpokládám:-DDD

ivzez

Řekla bych, že nezbývá
než doufat …

mosoj

U každého pokusu stojí člověk a člověk je omylný !!!!
To jenom zde je jeden neomylný.

anonym

Nač se trápit i jen jediným z nekonečného množství způsobů smrti? Až umřeš, stejně umřeš. Rozhodně je mnohem pravděpodobnější rakovina, nemoc z ozáření, dehydratace, udušení, probodnutí, zastřelení, rituální vražda, sežrání, sebevražda, upálení, utonutí, rozdrcení, vypaření, napíchnutí, dekapitace, defenestrace, umlácení, infekce – sepse – …, biologický útok, jaderná exploze, armagedon, pád, slisování, …

Agneta

Ano, provoz je bezpečný. To negativní, z čeho mají někteří strach, považuji za tak málo energetické, že bychom se mohli spíš bavit o elektrosmogu z „moderních technologií“…►právě tam bych doporučila zakročit :D

gecco

Setapouch → jenom, abychom si v takovém případě stihli všimnout…
😉