Předmýváte nádobí než ho dáte do myčky?

Moje přepečlivá kamarádka veškeré nádobí než ho uloží do myčky umyje tak, že já bych ho pokládala už za umyté a čisté. Prý se to tak má a je to normální. Je to pravda? Sama myčku nemám, ani o ní neuvažuji, proto se ptám.

Nejlepší odpověď
Damiana

Já taky myčku nemám a ani nechci. Zvedá se mi žaludek z toho smrdutého nádobí v některých podnicích, ze kterého se nedá ani jíst ani pít.
Že by někdo šetřil vodou a časem (což slibuje právě myčka) tak, že by ale myl nejdřív růčo, tak to slyším poprvé. Pokud má ale piglování nádobí jako náhradu za něco, co v jejím životě nefunguje, to je jiná.
Ale je fakt, že někteří lidé nemusejí být nutně nemocní, jsou jen tak prdlí zkrátka… Znám dost lidí, kteří uklízejí předtím, než k nim má přijít placená uklízečka – aby neřekla, že jsou nepořádní…:-)

Tady si ještě můžeš přelouskat e-mail, který tehdy šéf rozeslal po firmě, v níž jsem v té době už sice nepracovala, ale stal se tak slavným, že byl následně otištěn i v jednom z periodik onoho vydavatelství – takže žádný bonz!
Dej ho přečíst kámošce, možná se zasměje a mytí ji přejde…:-)

Jak zacházet s myčkou:

Vážení,
jste jako děti a jako s dětmi mě nutíte s vámi jednat: Jestli jen jednou, jedinkrát uvidím jediný kus nádobí či příbor ve firemních kuchyních, okamžitě je znepřístupním. Vaše osobní hrnky, hrnce, pánve, papiňáky, naběráky, měchačky, vidle a jiný váš majetek v kuchyňkách, vám poté budou vydány, abyste si jimi ozdobili svá domácí koryta.
Zde je postup pro mizivou šanci záchrany firemních kuchyněk:

  1. Každý odkládá své pokydané haraburdí pouze do myček, nikoli do dřezu. Nedojedené zbytky odmrštíte do koše v kuchyni před uložením nádobí do myčky. Obzvláště velké či nechutné zbytky vaší bašty seškrábnete do záchoda, aby nesmrděly v kuchyňském koši.
  2. První návštěvník kuchyně, který shledá, že svým ešusem myčku tak akorát zaplnil, stroj bez váhání zapne. Kdo myčku považuje za ďáblův nástroj a bojí se ji ovládat, požádá mne o pomoc.
  3. Když myčka domyje, první návštěvník kuchyně ma černého Petra – buď spáchá sebevraždu jednou z rezavých mačet ve dřezu, nebo vyndá čisté nádobí z myčky ven a nandá všechno špinavé železo a porcelán z dřezu do myčky. Statisticky vzato by se tato tragédie měla každému z vás přihodit jen párkrát do roka. Co však smolný návštěvník kuchyně nikdy neudělá: Nepřidá svůj nechutný kastrol mezi čerstvě umyté nádobí v myčce!

Pro ty z vás, kteří dosud ignorovali žádosti mých podřízených, je jistě trapné nyní ohnout záda před žádostí mojí. Vypadalo by to, že až úder vrchnosti vás dokáže srazit na kolena. Nedivím se vám a tajně doufám, že si kurážně budete stát za dalšími čuňárnami v kuchyňkách, a tím mi dáte mandát ty odpudivé místnosti konečně navždy zavřít. Já kuchyňky nepotřebuji, obědvám v čisťounkých restauracích, protože beru víc než vy.
Závěrem: Kdo si po sobě nebude uklízet, ať do firmy ani neleze. Říkám to proto, že vím, jaká jste byla – a nepochybně stále jste – prasata. Dnes je tedy váš poslední prasečí den!

Další odpovědi
Lucijej

Jenom připečené hrnce, na které je potřeba drátěnka apod., ale obvykle je rovnou umyju ručně a do myčky je už nedávám.

briketka10

já myčku nemám jsem sama vyřiď své kámošce, ať jde radši na procházku do lesa :))

hanulka11

No hrubé nečistoty je dobré odstranit,ale mýt ho? To nemusí mít myčku :D:D no asi nemá co dělat.

anonym

Ač se tu myčkové téma probíralo horem dolem (viz 157 odkazů ve zdroji),
postačí malé shrnutí:
Myčky mají oplachovací program, taže bohatě stačí jen stěrkou odstranit mechanické zbytky jídel.
Myčka má nesporné výhody pro vícečlennou domácnost a s pravidelným vařením. Znamenají výraznou úsporu času, vody i energie.
Nóbl nadnárodní firmy s evropským standardem, je mají jako běžnou součást vybavení svých kuchyněk. – Pro asistentky při poradách, kde se vaří desítky kafí, neocenitelná pomoc. (Mnohdy i menší, stolní modely).

Tvoje kamarádka nejspíše trpí Obsedantně kompulzivní poruchou, viz -
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ob­sedantn%C4%9B_kom­pulzivn%C3%AD_po­rucha

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=my%C4%8Dka

Tom20

Myslím,že tvoje kamarádka je posedlá čistotou.(ale lepší ,než nemýt to vůbec :D ).Chce mít Jinak my myčku nemáme a taky bych jí nechtěl,protože nemám rád tenhle vynález.

pizlicka

ja mam mycku,ale nechce se my cekat,nez ji naplnim spinavym nadobim.nadobi umyvam ihned,jak jej uspinim.to je jak hromadit spinave pradlo.ale jsme sami dva,jinak je to ve více členne rodine.

baghira

Je to samozřejmě nesmysl. Je zapotřebí odstranit zbytky jídla, to ano, ale to stačí jednoduše seškrábnout stěrkou.

Nevím, co má Damiana za myčku, ale to nádobí, co projde tou naší, je umyté bezvadně. Tak dobře, a s takovou spotřebou vody, jakou by se to ručně nepovedlo.

Jikra

Myčku mám víc jak 14 let a neumím si život bez ní už ani představit. Nakonec prádlo už taky dávno nedrhnu v neckách na valše. A samozřejmě že nádobí nepředmývám.

bolak

Jikra: Taky dáváš prádlo do myčky? Svět je malej. Ahój.

anonym

Dr.Axl- na ty odkazy jsem se koukala než jsem otázku položila-natolik už jsem poučená, ale na tohle jsem tam odpověď nenašla :D

anonym

I toto hledisko bylo zmíněno, ale ještě v době, než jsi sem zavítala a převážně skryto prvnímu náhledu v diskuzích.
Budiž ti omluvou, že sama myčku nemáš, jinak by to to logicky vyplynulo, nehledě k tomu, že dle ohlasů jsi terfila docela chytlavé téma, tak se aspoň mohli vyjádřit i nověji přišedší.
A kdyby nic jiného – perlička ze života od Damiany (jež strčí do kapsy všechny pracné výmysly od „b“), přinejmenším stála za zveřejnění, protože je to v této myčkové oblasti skutečné unikum, navíc lehkým a ironickým perem hodným téměř mistra břitkého anglického sarkasmu G.B. Shaw-a.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ge­orge_Bernard_Shaw

bolak

kdo je ten tajemný „b“?

manon

Tam asi mělo být g. „b.“ shawa :) – ta vypadlá písmenka jsou mršky :)

bolak

Dr.Axl: > http://cs.wik­tionary.org/wi­ki/ač