Mauťa

předmět-čeština kategorie-SLOVESA..mám utvořit tvary následujících sloves v jednotlivých časech a rozhodnout,ke kterému

vidu slovesa patří.Vybrala jsem si jako mou předlohu sloveso UŽÍVAT.
pozn.: täklhe mají být zastoupeny jednotlivé kategorie v tabulce:

užívat čas min. čas.přít. čas.bud. trvání děje vid(dokonavý
nedokonavý)
Mohli byste mi stím prosím pomoct?

Nejlepší odpověď
annas

užívat – užívám …čas přítomný, užíval jsem – min. čas., budu užívat – budoucí čas, vid nedokonavý x dokonavý užít.

Uvedla jsem jen tvary 1. osoby č. j.

Další odpovědi
dáma z ČR

děj nedokonavý má všechny 3 časy,děj dokonavý má jen jminulý a budoucí.vyčasovat slovesa snad zvládneš.