tomas405

Předložky na konci řádku

jak je to s předložkami na konci řádku? musí být napsány všechny na dalším řádku a nebo jsou nějaké výjimky?může spojka končit řádek a nebo ne?

Nejlepší odpověď
annas

Na konci řádku nesmí zůstat jednopísmenné předložky – neslabičné (v, z, s, k ) a slabičné o, u .) či spojka (i, a).

Ostatní slabičné předložky být moh na konci řádku, ale pokud to jde, snažíme se slovo na konci řádku rozdělit, aby předložka neůstala osamocená.

Další odpovědi
KlárkaT

Když vychází předložka na konec řádku a slovo, ke kterému se váže vychází už
na druhý řádek, tak je lepší napsat na druhý řádek i tu předložku.
PŘ:

NESPRÁVNĚ:
Dostal se skoro na
konec.

SPRÁVNĚ:
Dostal se skoro
na konec.

mezara

Jsem v sedmičce a naše učitelka na čj neřeší, zda je předložka na konci nebo na začátku. Snažím se je dávat na začátek.