leporela22

předělání schematu.

Dobry den chtel bych se zeptat jak bych mohl udělat toto zapojení na normální žárovku 230V u lampičky jestli by to šlo a jak bych to musel překreslit asi bych musel použít i trafo.
Doplňuji:
zapoměl jsem doplnit http://www.bas­tleni.eu/el-zap/99-zvukovy-spinac-555

Nejlepší odpověď
Mapel

Nechá se použít Finder relé řady 32 nebo 34. Napájení cívky je však 5V, takže použít ještě předřadný odpor pro pro příslušný typ.

Další odpovědi
Hamon

Na té stránce jsou komentáře. Proč se nezeptáš tam?

anonym

Prosím tě, mám dojem, že studuješ nějakou elektroniku, ne? ;-D
Proč chceš „bastlit“, když – evidentně, nemáš znalosti (a asi ani nějaký zvláštní zájem)?
____
Ano – k napájení toho spinače asi budeš potřebovat nějaké trafo (a usměrňovač). A pokud budeš chtít ovládat nějaké zařízení napájené 230 V~, pak i nějaké relé.