Petra B.

Předčasné propuštění, lze to?

Je možné,když už je přítel odsouzen za neplacení alimentů,abych se dohodla s jeho ex,že jí dlužné alimenty zaplatím, pokud zruší trestní oznámení?? Nebo už je pozdě,když už nastoupil výkon trestu?
Doplňuji:
v březnu mu přišel trestní příkaz,kde bylo napsáno že seodsuzuje na dobu trvání 1 roku,ale že se výkon trestu podmíněně odkládá na zkušební dobu 4 let. jenže mezitím na něj podala jeho ex trestní oznámení a on byl cca před měsícem u soudu,kde ho odsoudili na půlroku až rok. tak nevim co můžu dělat, jak mu pomoct??

Nejlepší odpověď
fira

Já si nejsem jistý ale když už nastoupil do výkonu trestu tak je asi pozdě.Po polovině výkonu trestu si může zažádat o podmínečné propuštění.Počkej jestli se tu objeví Standa ten je v právu kovanej.
Doplňuji:
Nezlob se na mě ale co to je za blbost?Odsoudit někoho na půl roku až rok?To naše právo asi nezná.Tresty jsou vyměřovány podle trestního zákona.Tam je třeba.Uvádím jako příklad.Za krádež 50 000 kč od pdmínky do dvou let.Soudce nebo senát ho odsoudí k 18 měsícům nepodmíněně.Tzn.Rok a půl na tvrdo ale po polovině odsezeného trestu si může zažádat o podmíněné propuštění.Tzn.Bude mít zase soud a tam se o tom bude rozhodovat.A podle toho jak se choval ve výkonu trestu tak soud rozhodne.

Další odpovědi
iceT

tak ted uz to chapu.takze pokud uz je uz je zavreny,tak asi neudelate nic a zavreli ho asi proto,ze kdyz byl v te podmince,tak na nej bylo podano tr.oznameni,to je jako kdyby neco provedl.zrejme se cekalo,ze ten dluh uhradi a kdyz se tak nestalo…akorat mi neni jasne,ze mu tu podminku k trestu nepricetli.hm,ale ja nejsem soudce ani znalec zakona.

verka

Rozmysli si to s tím placením! Trvá dlouho než si jde někdo sednout, proč už to nezačal splácet?

GM

Petro, prosím, nic neplať!!! Vím, že jsi zřejmě zamilovaná, ale věř zkušené ženské! Teď zaplatíš alimenty, které tvůj přítel dluží nejspíš už několik let, pak se dozvíš o dalších dluzích a už v tom pojedeš!!! Nemůžeš zpětně za svého současného přítele platit dluhy. Jestli ano, tak jsi hloupá, přeju ti rychlé procitnutí.

Petra B.

jak ale zjistim,na jak dlouho tam je??