led

Pred cestou na dovolenku v zahraničí poistiť sa, alebo nie? A prečo?

Citujem z tlače:
„Před každou zahraniční cestou se pojistí jen méně než polovina Čechů, 45 procent, vyplynulo z ankety Direct Pojišťovny. Každý desátý se dokonce nepojistí vůbec a riskuje vysoké náklady na ošetření v cizině.“

Nejlepší odpověď
Drap

Vycestovat bez pojištění je značný hazard. Pojišťovna sice něco uhradí, ale náklady při léčbě v zahraničí, zvláště u úrazů jsou tak vysoké, že to spoustu lidí může přivést k bankrotu.

Další odpovědi
barnajka

V životě jsem nebyla dál než na Slovensku a v Polsku, takže tato otázka se mě zatím až tak netýká.. Ale kdybych měla zahraniční cestu v plánu, pojištění by byla samozřejmost. A měl by to tak brát každý – vždyť když už máte tisíce a desetitisíce na cestu samotnou, těch „pár“ korun navíc snad dáte dohromady taky. I kdyby to mělo být na úkor servisu a pohodlí v cílové destinaci. Dám krk za to, že kdybych já jela nepojištěná, při mým „štěstí“ se mi just něco stane :)

venkovan

Proč se pojistit ? – stačí se zeptat těch co se nepojistili a měli smůlu.
V Evropě ošetří taky každého, ale potom to po něm vymáhají. Navíc kdo je pojištěn, má šanci, že pojiš´tovna mu zajistí kvalitní ošetření
U nás máme smůlu, že mnoho ošetřených je ze zemí se kterou nejsou smlouvy atd. a nebo nejsme schopni být ve vymáhání ošetření dostatečně důslední.

hanulka11

Ještě jsem nikdy nebyla v cizině bez pojištění, naopak se vždy ještě připojistím na co jde.
A proč? Protože by mi to nestálo za to- nikdy nevíme co se kde přihodí, ať už při cestě autem, či po zdravotní stránce -to bych se pak nedoplatila, kdyby se něco stalo.
takže raději nějakou tu "kačku tady zaplatím a je člověk klidnější.

anonym

V zahranici dostane kazdy peci stejnou. At je pojisteny nebo ne. Jen kdyz neni , budou to po nem vymahat. A v TN uz jsem videla pripad , kdy byl zapocten prevoz vrtulnikem , nasledna operace a pobyt a dotycny pak musel prodat rodinny dum. Je to pak jako exekuce , jako jakykoliv jiny dluh. A je to tak v poradku. kazdemu jen doporucuji. -iv-

Berušinka

To je zajímavý – v cizině si nenechají sr*t na hlavu =(
To je my v ČR ošetříme každýho =(

Ella

my se pojišťujeme – přece jen nikdy člověk neví co se může v zahraničí stát a pokud mají někde tak drahou zdravotní péči jak v USA, tak bez pojištění ani ránu! =/

Deli

Každopádně pojistit. Po internetu to zabere 10 minut a stojí to doslova pár korun. Většinou platíme za celou rodinu na týdenní dovolenou kolem 300 Kč. S dětmi (ani s námi dospělými) nikdy nevíme, co se může stát, a pak budeme litovat, že jsme se nepojistili.

baghira

A odkud berou tu statistiku? Mám platební kartu, která obsahuje i pojištění pro cesty v zahraničí, takže se už zvlášť nepojišťuji. Takže jsem v té statistice jako pojištěný nebo nepojištěný? :)