Avatar uživatele
led

Pred cestou na dovolenku v zahraničí poistiť sa, alebo nie? A prečo?

Citujem z tlače:
„Před každou zahraniční cestou se pojistí jen méně než polovina Čechů, 45 procent, vyplynulo z ankety Direct Pojišťovny. Každý desátý se dokonce nepojistí vůbec a riskuje vysoké náklady na ošetření v cizině.“

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? dudu, Kerberus, hanulka11, anonym, Deli před 4662 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Vycestovat bez pojištění je značný hazard. Pojišťovna sice něco uhradí, ale náklady při léčbě v zahraničí, zvláště u úrazů jsou tak vysoké, že to spoustu lidí může přivést k bankrotu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
barnajka

V životě jsem nebyla dál než na Slovensku a v Polsku, takže tato otázka se mě zatím až tak netýká.. Ale kdybych měla zahraniční cestu v plánu, pojištění by byla samozřejmost. A měl by to tak brát každý – vždyť když už máte tisíce a desetitisíce na cestu samotnou, těch „pár“ korun navíc snad dáte dohromady taky. I kdyby to mělo být na úkor servisu a pohodlí v cílové destinaci. Dám krk za to, že kdybych já jela nepojištěná, při mým „štěstí“ se mi just něco stane :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
venkovan

Proč se pojistit ? – stačí se zeptat těch co se nepojistili a měli smůlu.
V Evropě ošetří taky každého, ale potom to po něm vymáhají. Navíc kdo je pojištěn, má šanci, že pojiš´tovna mu zajistí kvalitní ošetření
U nás máme smůlu, že mnoho ošetřených je ze zemí se kterou nejsou smlouvy atd. a nebo nejsme schopni být ve vymáhání ošetření dostatečně důslední.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Ještě jsem nikdy nebyla v cizině bez pojištění, naopak se vždy ještě připojistím na co jde.
A proč? Protože by mi to nestálo za to- nikdy nevíme co se kde přihodí, ať už při cestě autem, či po zdravotní stránce -to bych se pak nedoplatila, kdyby se něco stalo.
takže raději nějakou tu "kačku tady zaplatím a je člověk klidnější.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

V zahranici dostane kazdy peci stejnou. At je pojisteny nebo ne. Jen kdyz neni , budou to po nem vymahat. A v TN uz jsem videla pripad , kdy byl zapocten prevoz vrtulnikem , nasledna operace a pobyt a dotycny pak musel prodat rodinny dum. Je to pak jako exekuce , jako jakykoliv jiny dluh. A je to tak v poradku. kazdemu jen doporucuji. -iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Berušinka

To je zajímavý – v cizině si nenechají sr*t na hlavu =(
To je my v ČR ošetříme každýho =(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ella

my se pojišťujeme – přece jen nikdy člověk neví co se může v zahraničí stát a pokud mají někde tak drahou zdravotní péči jak v USA, tak bez pojištění ani ránu! =/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Deli

Každopádně pojistit. Po internetu to zabere 10 minut a stojí to doslova pár korun. Většinou platíme za celou rodinu na týdenní dovolenou kolem 300 Kč. S dětmi (ani s námi dospělými) nikdy nevíme, co se může stát, a pak budeme litovat, že jsme se nepojistili.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
baghira

A odkud berou tu statistiku? Mám platební kartu, která obsahuje i pojištění pro cesty v zahraničí, takže se už zvlášť nepojišťuji. Takže jsem v té statistice jako pojištěný nebo nepojištěný? :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek